Bulunan 1 den 3 - Toplam 3

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü: YÖK'ten gelen öğrencileri geri püskürttük

Güncel Eğitim Haberleri Forumunda Boğaziçi Üniversitesi Rektörü: YÖK'ten gelen öğrencileri geri püskürttük Konusunu İncelemektesiniz

Boğaziçi Üniversitesi eski Rektör Prof. Dr. Kadri Özçaldıran, Rektörlük devir teslim töreninde yaptığı konuşmada görevi ...

 1. #1
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376

  Boğaziçi Üniversitesi Rektörü: YÖK'ten gelen öğrencileri geri püskürttük

  Boğaziçi Üniversitesi eski Rektör Prof. Dr. Kadri Özçaldıran, Rektörlük devir teslim töreninde yaptığı konuşmada görevi süresince Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK)'ten gelen lisansüstü öğrencilerini geri püskürttüğünü söyledi.



  Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük görevi devir teslim töreni, üniversitenin Güney Kampüsü'nde gerçekleşti. Prof. Dr. Kadri Özçaldıran görevini, Prof. Dr. M.M. Gülay Barbarosoğlu'na devretti. Devir teslim töreninde konuşan Prof. Dr. Kadri Özçaldıran, geçen aylarda çıkan bir torba yasanın sonuna bir madde eklendiğini ve bu madde ile devletin burs verdiği yabancı öğrencileri sorgusuz, imtihansız istediği üniversiteye yerleştirme gibi bir imkanı olduğunu söyledi. Prof. Dr. Özçaldıran, "Bu bizim için tehdit unsuru içermekte. Bizim için ikinci bir tehdit unsuru ise; o eskimiş Avrupa eğitim sistemini Amerikanlaştırma üzere ortaya atılan Polonya sürecinin zaten pratikte bir Amerikan Üniversitesi olan Boğaziçi Üniversitesi'nin Akademik değerlerimizi uzun sürede çok ciddi aşındırma olasılığı var." dedi.

  'YÖK NEREDEYSE MUSALLA TAŞINDA'

  Boğaziçi Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Kadri Özçaldıran, Türkiye'de üniversitelerin temel sorunun YÖK olduğunu söyledi. Özçaldıran, "Türkiye'de bir üniversite olmasından kaynaklanan sorunlarına baktığımızda Boğaziçi'nin en temel problemi bellidir. Elbette YÖK. Türkiye'de vakıf üniversitesi kadar devlet üniversitesi olmanın en temel problemi YÖK'tür. YÖK neredeyse musalla taşında. İmam bekleniyor cenaze namazı kılınacak. 2004'te 77 olan üniversite sayısını 2012'de 180'e getirdiğinizde YÖK artık ortadan bir bakıma kalkmış demektir. Eğer YÖK üyelerini beğenmiyorsanız. Onları çok daha yeterli çok daha yetkin istediğiniz sayıda akademisyenle değiştirin. İstediğin şekilde yapılandırın yada yeniden yapılandırın. Ne yaparsanız yapın farketmez. 180 üniversiteyi 1 merkezden yönetmek mümkün değildir." şeklinde konuştu.

  Boğaziçi Üniversitesi'nin yeni rektörü Prof. Dr. M.M. Gülay Barbarosoğlu da Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük görevinin sorumluluk gereken bir yer olduğunu bildiğini söyledi. Prof. Dr. Barbarosoğlu, "Bende önce Serdar Bey, Kadri Bey, önümüzde ki dönemin ne kadar heyecanlı olacağını kudretle belirtiler. Bunun da farkındayım. Ben ve arkadaşlarım Boğaziçi Üniversitesi'nin bu önemli sorumluluğunu üstlenmeye istekliyiz ve hazırız. " dedi.


  Kaynak: Cihan Haber Ajansı

 2. #2
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  22
  biber gazıyla püskürtselermiş alışırdı yabancı öğrenciler de sisteme.

 3. #3
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Nerden
  istanbul
  Mesaj
  399
  çok küfürbaz adamdır güzel espiri yapar. bizim bölümün hocalarına çok küfür ederdi hehe

Benzer Konular

 1. Türk Alman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ziya ŞANAL'ın Özgeçmişi
  Üniversite İstatistikleri forum içinde, yazan Fırat
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 16-01-2014, 08:44
 2. Cevap: 1
  Son Mesaj: 05-09-2012, 11:57
 3. Boğaziçi Üniversitesi Dil Merkezi Eğitim Takvimi
  ÖYP Dil Merkezleri forum içinde, yazan Akademik
  Cevap: 6
  Son Mesaj: 20-03-2012, 13:59
 4. Boğaziçi Üniversitesi
  ÖYP Dil Merkezleri forum içinde, yazan serserious
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 01-11-2011, 11:13
 5. Boğazici Üniversitesi ÖYP 2011 Basvuru Takvimi
  ÖYP Lisansüstü Eğitim Üniversiteleri forum içinde, yazan bahtsız_bedevi
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 16-08-2011, 12:45

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git