Gerçekten insanı şaşırtmıyorlar. Toplum bilimcileri ne diyorlarsa onu yapıyorlar. Halkın algılamasını değiştirin diyorlar ve bu taktik üzerine bir yol izliyorlar. Ne yani yapmak istenildiğinde elinden mi aldılar.

Bir gece de kişiye özel kanun bile çıkarken bu ülkede neden 150 bin kişiyi ilgilendiren KİT' lerde ki sözleşmelilerle birlikte tüm sözleşmeliler kadroya alınmaz. Neden yaşa takılanlara bir kolaylık sağlanmaz. Neden geriye dönük borçlanmak isteyen Devlet Memurlarına tıpkı işçiler gibi hak tanınmaz. Gerek doğum borçlanması olsun, gerekse kendi isteğiyle % D.M.K tabi iken işten ayrılıp dönebilenlere,neden KİT lerde çalışanların 666 sayılı KHK ile yapılan eşit işe eşit ücret kapsamında artış çerçevesinde Bakanlıklarda çalışan aynı kadro ve unvana sahip personel gibi ek ödemeleri artırılmaz.

Neden, memurların ek ödemeleri emekliliklerinde maaşlarına yansımaz, çalışırken aldığının yarısını alırlar. Sefalet içinde sürünürler. Neden, memurun emekli ikramiyesi 30 yıl ile sınırlandırılır da 65 yaşına kadar çalışma mecburiyeti getirilir.
Memur 22 yaşında çalışmaya başlasa, 43 yıl çalışarak 30 yıllık ikramiye almak zorunda bırakılır.

Neden, işçiler gibi yıllık emekli ikramiyesi tavanı yükseltilmez. Neden, işçiler 110 bin TL tazminat alırken, memur 40-50 bin TL ye 30 yıl sınırı ile talim ettirilir.

Neden, memur emekli olunca 1250 TL alırken, işçi kardeşlerimiz 2.600 TL iki katından fazla emekli maaşı alırlar.

Neden, KİT lerdeki sözleşmeli personel o yıl içerisinde izinini kullanmak zorunda bırakılır da, bir sonraki yıla kalamaz. Neden işçi kardeşlerimiz yıllardır izin biriktirerek emekliliklerinde tazminatları ile izin parasını birlikte alırlar.

Neden, 657 D.M.K tabi memurların izinleri 2 yıl üst üste devam edebilir. Memurlarda sendikalı oldukları halde neden iççiler gibi grev, lokavt hakkına sahip değillerdir. Neden memurlar da sendikalı olduğu ve toplu görüşme yaptıkları halde (!) %3-%4 zam alırlar, işçiler gibi yüksek alamazlar, neden sözleşmeliler memurlardan daha yüksek yemek parası öder de işçi kardeşlerimiz hiç ödemez.

Neden işçi kardeşlerimiz servis parası alır da memur kardeşlerimiz dolmuş ve belediye otobüsüyle ve kendi paraları ile işe giderler. Neden işçilerin Cumartesi ve pazar günleri iş gününden sayılmazdı, 45 gün yıllık izin kullanırlar da, sözleşmelilerin izinleri yanar.

Neden, neden, neden, sahi neden?

Mobbinge Hayır Grubu