Sayfa 1 - Toplam 3 123 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 28

Şimdi Birlik Zamanı En Az %40 Zam

Genel Güncel Olaylar Forumunda Şimdi Birlik Zamanı En Az %40 Zam Konusunu İncelemektesiniz

arkadaşlar bu fırsat bir daha zor gelir şimdi araştırma görevlileri olarak yönetime sesimizi duyurma zamanı ...

 1. #1
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  11-2012
  Mesaj
  668

  Şimdi Birlik Zamanı En Az %40 Zam

  arkadaşlar bu fırsat bir daha zor gelir şimdi araştırma görevlileri olarak yönetime sesimizi duyurma zamanı bişeyler yapalım 1981 yılındaki durumumuza dönmek istiyoruz eğer 1981 yılındaki durumumuzda olsaydık şu anda bir araştırma görevlisinin maaşı 3.678 tl olacaktı.... hakkımızı arayalımm... fırsatı kacırmadan....

  vahdet hocam dernek olarak maliye bakanın huzuruna gitsek bir fayda sağlarmı ?

  maliye bakanlığı oranı sadece %15 olarak belirlemiş büyük ihtimalle en fazlada %20

  tüm haberlerde yüzde 15 olarak konusuluyor....

  1981 yılında maaşımıza dönmek istiyorsa % 70 zam alamamız lazım......
  Son düzenleyen Nazmi, 07-05-2013 saat 11:51.

 2. #2
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  11-2012
  Mesaj
  574
  Abi bu tür çıkışlar konuyu baltalar yapmayalım lütfen. Adamlar %10-15 için bile 1 yıldır düşünüyor, yüzde 40 ne demek. 3 milyona yakın memur var, ülkede isyan çıkar ...
  pdrrehber bunu beğendi.

 3. #3
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  11-2012
  Mesaj
  668
  ben sadece hakkımız olanı soyluyorum 1981 yılında ki arş gör arş gördü de biz neyiz şimdi sadece hakkımız olanı istiyoruz hatta hakkımız olan bile değil bu en az yüzde 70 lazım.....hocam biz böle korkak durdukça tabiki maliye vermek istemezler....

  - - - Güncellendi - - -

  hakkımızı savunalım.......

  - - - Güncellendi - - -

  geleceğin doçları ve proflarıyız en çok bizim hakkımızı savunmamız lazım diğerlerine örnek olmamız olmamız lazım..... gelecek nesil bizim ellerimizin altından geçicek.... biz şimdi kendimizi geliştirecek kaynakalara sahip olmazsak geelecek nesilleri nasıl yetiştircez sorarım sizlere arkadaşlar... kitap araştırma kongre dahi hepsi parayla oluyor. bunları nasıl halledıez eğer iyi bir gelirirmiz olmazsa....

 4. #4
  Yasaklı Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  71
  Maalesef yüzde 15 ten fazla vermezler ne yaparsak yapalim

 5. #5
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  11-2012
  Mesaj
  668
  ya anlamıyorum biz elimizden geleni yapalım söyleyelim anlatalım durumumuzu neden vermesinler... neden bu karamsarlık mühendisler nasıl alabiliyosa bizde alırız bizim başımız kelmi..... ya mühendisleri biz yetiştiriyoruz farkındamısınız onlardn yüksek maaş almak istemek en doğal durum değilmi ?

 6. #6
  Yasaklı Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  71
  tabiki haklısınız ama çabalaığımızla kalırız ama yine de çabalamak lazım sizi umutsuzluğa itmeyeyim sayın hocalarım ama vermezler %15 ten fazla
  ama kendilerine zam yapmak sözkonusu olunca bir gecede %60 yaparlar maalesef bu adaletsizliktir.

 7. #7
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  42
  % 15 nedir Allah aşkına. sadaka falan istemiyorum ben hakkımı istiyorum. %15 = 300 TL maaşı iyi olan birisi için güzel bir zam olabilir ama bizim için asla bir iyileştirme olamaz ancak bir sadaka olabilir.
  Daha dün ÖSYM başkanı TRT haber de araştırma görevlilerinin maaşları en az 3500-3800 TL arası olmalı, Türkiyenin başarılı gençlerini bu mesleğe çekmek için araştırma görevlilerine ekonomik özgürlükleri verilmeli dedi.
  Devletin başkanı dahi bu görüşte iken, siz bir de akademisyen olacaksınız!! nedir bu sinmişliğiniz korkaklığınız, dilenci vari ne verirlerse eyvallah tavrınız!!

  Hakkınız olanı talep edin ve alın. Çağımızda bu ülkenin beyin takımı olan bizler halen bu şekilde ekonomik imkansızlıklara mahkum bırakılıyorsak, ve buna karşı sesimiz çıkmıyorsa bize yazıklar olsun.
  xkare, Roboelektronik ve globalerol bunu beğendiler.

 8. #8
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  54
  Halbert hocam sana tüm kalbimle katılıyorum elimizden geleni yapalım ama sonucu değiştiremeyeceğimizi biliyorsunuz. .yinede sessiz kalmayacağımızı görmeleri açısından iyi olur.. gerçi mevzu bahis kendileri olsa emekliliklerini bile ayarlamışlarıdı adamlar ama .. neyse Allah sonumuzu hayırlı eylesin..

 9. #9
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  02-2013
  Mesaj
  500
  Bülent Arınç konuştu 7 ay oyaladı, Mehmet Şimşek te bir o kadar oyalar. Hayal görmeyin arkadaşlar. Bu hükümet akademisyenlere zam yapacak öylemi? Evet hakkımız olanı istiyoruz ama dünya tarihindeki en hakkaniyetsiz en adaletsiz yönetimle karşı karşıyayız. Bizleri 28 Şubatın temsilcileri gibi gören bir zihniyetten zam mam beklemek hayalperestliktir. Evet zam alıcaz. Temmuz da yüzde 3.
  pdrrehber bunu beğendi.

 10. #10
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  05-2013
  Mesaj
  3
  Yüzbinlerce TL lik senetlerle elimizi kolumuzu bağlayan, sonra 2000 küsürlük komik ücretler üzerinden "ha iyileştirme yaptık ha yapıcaz" diye, bizi de erzak-kömür dağıttıkları güruhla aynı kefeye koyanlara hitaben biz ne bu ülkenin sadaka edebiyatı ile yönetebileceğiniz insanlarındanız, ne de sizin tabirinizle "burslu öğrencileriyiz".. Kim kendisini 8 sene boyunca hayatının en verimli dönemlerinde burslu öğrenci sıfatıyla ekonomik ve statüsel olarak aşağılanmasını kabul edebilir ? Ben etmiyorum!!

  Bu insanlar ortalama 6-8 sene arası bu maaşla çalışacaklar. İstanbul,Ankara,İzmir gibi hayat pahalılığının en üst seviyede olduğu şehirlerde bu maaşla yaşamanın, daha dogrusu bu maaşla "hiçbir kayda değer arttırım olmadan" 8 sene gibi uzun bir süre yaşamanın, hayatını kurmanın,yuva kurmanın ne kadar zor olduğunu devlet acaba düşünüyor mu?
  Okullardaki hoca baskısı, üzerine eğitimi bitirme süresinin verdiği baskı , senet baskısı, ekonomik yetersizliğin verdiği moral bozukluğu ile bu insanlar nasıl kendisini bilime adayacak? ÖSYM başkanının ifadesi ile nasıl bu genç beyinler akademisyenliğe özendirilecek?

  Hala çıkılmış "bazı" doçentler ve profesörlerin mağduriyeti deniliyor.
  Tıpkı Astsubaylarda olduğu gibi, subaylar yukarda tüm pastayı paylaşırken ordunun çoğunluğunu oluşturan astsubaylar tüm yükü sırtlayan astsubaylar ama senelerdir hep ezilen taraf yine onlar,
  tıpkı aynı şekilde eğitim ordusunun büyük çoğunluğunu oluşturan araştırma görevlileri de senelerdir hep göz ardı edilen, sorunları görmezden gelinen, statüsel ve ekonomik olarak aşağılanan ve yok sayılan yine bizler.
  Bir profesör 4800 TL maaş alır o da minimum çünkü profesör olup da bir şirketin danışmanlığını vs. işleri yapmıyor olan yok gibidir, zaten bunu başaramamışsa da prof. olmayı hak etmiyor demektir kanımca.

  Devlet memurunda yükselme var iken bizde niye bu yok? Yükseğine başlayan araştırma görevinin maaşı örneğin 2800 TL olsa, yükseğini bitirip doktoraya başlayınca bunu 3300 e çek, doktora yeterliliğini alınca da bunu 3500-3600 e çek. Niye biz burslu öğrenci statüsünde maaş alıyoruz da devlet memuru gibi mesai yapıyoruz? Niye biz devlet memuru gibi mesai yapıyoruz da üzerine senelerce hep aynı maaşı almak zorunda bırakılıyoruz, yüz binlerce liralık senetlerle tehtid ediliyoruz? Bu akademisyenliğin saygınlığını geçtim insan haklarına dahi aykırıdır.
  Bana bu devleti sevmem için, bu ülke için şevkle çalışmam için bir sebep gösterin ? İlla bu ülkede Murat Erbay gibi birkaç kişi kendisini asınca mı sorunlar dikkate alınacak soruyorum...
  bovary bunu beğendi.

Sayfa 1 - Toplam 3 123 SonSon

Benzer Konular

 1. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ Gaziosman Paşa Tanışma Zamanı...
  ÖYP İle Atananlar İçin Tanışma Forumu forum içinde, yazan asenaxx
  Cevap: 55
  Son Mesaj: 03-03-2016, 18:08
 2. Fıkra zamanı :)
  Eğlence/Karikatür forum içinde, yazan dutxuri
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 12-06-2014, 15:07
 3. ÖYP'de Göreve Başlama Zamanı
  ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan hulk
  Cevap: 19
  Son Mesaj: 09-09-2012, 04:51
 4. 15 Eylül :) Maaş Zamanı
  Sohbet/Muhabbet Konuları forum içinde, yazan deucan
  Cevap: 8
  Son Mesaj: 15-09-2011, 12:52
 5. ALES in geçerliliğinde atanma zamanı mı önemli,Öyp başvuru tarihi mi?
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan tarrtarr
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 24-07-2011, 14:40

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git