Zamanında Ödenmeyen Maaş İçin Dava Açma

laconicia

Öğrenci
ben 3 aydir özel bir üniversitedeyim ama ise basladigimdan beri ödemelerim cok düzensiz ve 15-20 gunluk gecikmeler sözkonusu. ise basladigim ilk haftanin ucretini bile alamadim hala. dilenci konumuna düsürüyorlar resmen insani. artik kararimi verdim ve kuruma dava acacagim. acsam kazanir miyim? bu konuda bir deneyimi yada bilgisi olan varsa lutfen acilen yardim etsin.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Hocam işe başlarken yaptığınız bir sözleşme örneği var mı? İçinde banka bilgilerinin olduğu bir metin ya da.

laconicia

Öğrenci
evet çalismaya devam edecegim gibi gorunuyor su an baska işlere de basvurdum cevap aldigim an birakacagim işi. maasımı duzenli alamadigim icin bankalarla da basim belaya girmek uzere. bu mahkemelerin ne kadar surecegi ile ilgili bi fikriniz var mi peki?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
evet çalismaya devam edecegim gibi gorunuyor su an baska işlere de basvurdum cevap aldigim an birakacagim işi. maasımı duzenli alamadigim icin bankalarla da basim belaya girmek uzere. bu mahkemelerin ne kadar surecegi ile ilgili bi fikriniz var mi peki?

İş mahkemeleri genelde 8-9 ay sürer bilirkişi vs. sonra kazanırsanız okul onu temyiz eder 1 yılda orda sürer ayrıca maddi olarak zarara uğradığınızı kanıtlamanız gerekicek açıkcası kazanaılabilecek bir dava olacağını düşünmüyorum.