Yüksek Lisansta Yaş Sınırı Var mı?

byty66

Öğrenci
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Fakat öyp için yaş sınırını 35 olması gerektiği yazıyor.Bende bir anlam veremedim.Bana daha ayrıntılı açıklarsanız çok sevinirim.

C

ch.accepted

Guest
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Fakat öyp için yaş sınırını 35 olması gerektiği yazıyor.Bende bir anlam veremedim.Bana daha ayrıntılı açıklarsanız çok sevinirim.

Araştırma görevlisi olmak ile yüksek lisans yapmak birbirinden bağımsız şeyler. Araştırma görevlisi olmak için 35 yaşından gün almamak gerekir ancak yüksek lisansı isterseniz 80 yaşında da yapabilirsiniz hiç bir mahsuru yok.

M

mehmet2000

Guest
yapabilirsiniz hocam, yeterki hangi alanlarda neler yapmak istediginiz konusunda fikirleriniz ve birikiminiz (olmasada yl esnasinda elde edebilirsiniz) olsun, ayrica basvurdugunuz yerdeki istek ve gereksinimlerede cevap vermeniz gerekecektir. eskisi gibi cokda fazla torpil gerektirmiyor, icap ederse ucreti ile tezsiz olarakta dusunebilirsiniz (pek tavsiye etmem)

A

Akademik Forum

Guest
doktora için

Peki 40 yaşından sonra doktoraya başvurulabilirmi. Yoksa doktora için öyp yi kazanmakmı gerekir.

cgnblt10

Öğrenci
Değerli arkadaşlar ve editörler...bir sorum olacak...yaklaşık 7 ay evvel öyp master ödeneğime başvuru yaptım...lakin ne ses var ne soluk...tezimde ilerleyemiyorum...deneysel teçhizatımı kuramıyorum...bu ödenek bana lazım olduğunda gelmeyecekse ne zaman gelecek...yök çağrı merkezini aradım bana bütçe yok sıkıntı var mali olarak falan gibi bi cevap verildi..ben kendi 35 le bağlı olduğum okula diorum böyle böyle diye onlarda iş yök te diolar...ne yapabilirim sizce arkadaşlar...ihtiyacım var bu ödeneğe..

A

Akademik Forum

Guest
arkadaşlar soracağım konuyla ilgili başlık bulamadığım için buraya yazmak zorunda kaldım, şimdiden cevaplayabilecek olan arkadaşlara teşekkürler. sorum şu: ben kasım ayında askerlik tecilini bozdum ve şubatta askere gitmeyi planlıyorum. yüksek lisans için ocak alımlarında tercih yapsam yerleşebilir miyim? yüksek lisansa başvurduktan 1 ay sonra askere gidecek olmam bu durumu etkiler mi?

A

Akademik Forum

Guest
yüksek lisans

yüksek lisans için yaş sınırı olur mu hiç, bu nasıl soru, 80 yaşında ilkokulu bile bitirirsin, yüksek lisansta niye sınır olsun, alt sınır olabilir ama üst sınır olmaz, ama araştırma görevlisi olabilir miyim diyorsan orada sınır olabilir.

A

Akademik Forum

Guest
öğretim üyesi için yaş sınırı

selamlar
bütün hedefim hayalim üniversitede öğretim üyesi olabilmek.Ancak şuan 32 yaşındayım,sınırdayım:(

ben araştırma görevlisi olmadan yüksek lisans ve doktora yapıp üniversitelerde görev yapamaz mıyım?
araştırma görev için başvuruda bulunsam bile yaş dolayısıyla riskli durumdayım

Gamze

Administrator
selamlar
bütün hedefim hayalim üniversitede öğretim üyesi olabilmek.Ancak şuan 32 yaşındayım,sınırdayım:(

ben araştırma görevlisi olmadan yüksek lisans ve doktora yapıp üniversitelerde görev yapamaz mıyım?
araştırma görev için başvuruda bulunsam bile yaş dolayısıyla riskli durumdayım

Yüksek lisans ve doktora yapabilirsiniz ancak maaşlı görevden bahsediyorsanız kadronuz (araştırma görevlisi) olmadan maaş alamazsınız. Burslara başvurup bu şekilde bir gelir elde etmeye çalışabilirsiniz. Veya öğretim görevliliğine başvurabilirsiniz.

Şuanda sınırda değilsiniz, araştırma görevlisi olabilmek için 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor hala vaktiniz var.

A

Akademik Forum

Guest
tşk ederim

Yüksek lisans ve doktora yapabilirsiniz ancak maaşlı görevden bahsediyorsanız kadronuz (araştırma görevlisi) olmadan maaş alamazsınız. Burslara başvurup bu şekilde bir gelir elde etmeye çalışabilirsiniz. Veya öğretim görevliliğine başvurabilirsiniz.

Şuanda sınırda değilsiniz, araştırma görevlisi olabilmek için 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor hala vaktiniz var.

Cevabınız için çok teşekkür ederim
Evt hala şansım var inşallah 35 i geçmeden kazanabilirim.
olmazsa evet dediğiniz gibi öğretim görevliliğini düşünebilirim.

A

Akademik Forum

Guest
20 yıllık öğretmenim.eğitim bilimleri alanında bilimsel merakımın etkisiyle geç de olsa yüksek lisans ve devamında doktora yapmak istiyorum.hedef olarak da sınıflardan edindiğim deneyimlere dayanarak öğretim görevlisi olmak.bu konuda yaş sınırı var mıdır?saygılar...

ressam

Öğrenci
20 yıllık öğretmenim.eğitim bilimleri alanında bilimsel merakımın etkisiyle geç de olsa yüksek lisans ve devamında doktora yapmak istiyorum.hedef olarak da sınıflardan edindiğim deneyimlere dayanarak öğretim görevlisi olmak.bu konuda yaş sınırı var mıdır?saygılar...

Yüksek lisans ve doktora için öğretim görevliliği için yaş sınırı yok araştırma görevlisi olmak için 35 yaş sınırı var sadece,yapabilirsiniz master doktoranızı , bunlara da yaş sınırı gelirse ölelim zaten artık,bir tek bizim ülkemizde her alanda ,işte ,yarışmalarda bile 30 yaş takıntısı var özellikle bu 30 ile ne alıp veremiyorlar anlamak mümkün değil..

A

Akademik Forum

Guest
selam

Şu an 44 yaşındayım bu saatten sonra akademisyen olmak için en kısa yol nedir;alman dili ve edebiyatı mezunuyum,teşekkürler