YLYS İle Master Sonrası Döndüm

alsancax

Öğrenci
merhaba arkadaslar. ingilterede master yapiyordum. tezimi teslim ettim. turkiyeye dondum. zorunlu hizmetimi tamamlamak uzere abdullah gul universitesine donecegim. Abdullah gul universitesinde bolum daha acilmadi ve de doktora yapma sansim yok. Doktora icin baska bir yerden kabul almam mi gerekiyor? nasil bir yol izlemeliyim?

Mr December

Baş Editör
merhaba arkadaslar. ingilterede master yapiyordum. tezimi teslim ettim. turkiyeye dondum. zorunlu hizmetimi tamamlamak uzere abdullah gul universitesine donecegim. Abdullah gul universitesinde bolum daha acilmadi ve de doktora yapma sansim yok. Doktora icin baska bir yerden kabul almam mi gerekiyor? nasil bir yol izlemeliyim?

Evet bir yerden doktora kabulü almanız gerekiyor veya okulun anlaşması olabilir bazı yerlerle.

designer43

Öğrenci

merhabalar birşey sorucam,sanırım ylsy ile gittiniz,acaba zorunlu hizmet bitince istifa edebiliyor muyuz?

alsancax

Öğrenci
evet ylsy ile gittim. zorunlu hizmet bitince istediginizi yapabilirsiniz diye biliyorum ben. sonucta sizi baglayan bir sey kalmiyor.

boluk09

Öğrenci
peki sizin durumunuzda doktora yapmak zorunlu bir hal mi? yani araştırma görevlisi olarak zorunlu hizmetinizi tamamlayamaz mısınız? yada 2 yıl masterdan doğan 4 yıl zorunlu hizmeti 4 yıllık doktorayı türkiyede yaparken zorunlu hizmetiniz tamamlanmış olur mu?

selim2655

Öğrenci
alsancax hocam ylsy yi bize anlatabilecek en iyi kişi sizsiniz tavsiye eder misiniz zorluklar yaşadınız mı yada ne gibi sorunlar yaşanabilir şimdiden teşekkür ederim...