YLSY'ye Sadece Doktora İçin Başvurmak

mekatron21

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Bir sorum olacaktı yanıtlarsanız sevinirim.. Lisans not ortalamam yeterli olmadığından YLSY ye başvuramamıştım. Şimdi Türkiye'de yüksek lisans yapıyorum ve not ortalamam şu an yeterli. Acaba yüksek lisans bitiminden sonra YLSY ye sadece doktora için başvurabiliyor muyum? 2012 nin kılavuzuna baktım, lisans veya yüksek lisans not ortalaması 2,75 üstü olmalı diyor ama istenilen belgeler arasında hem lisans hem de yüksek lisans not dökümü isteniyor.

gnoXis

Öğrenci
yuksek lisans bitis tarihiniz basvurunun son gununden onceyse basvuru yapabilirsiniz tabii yas sartini da karsiliyorsaniz.. yani ylsy ye doktora icin basvuru yapabilmek icin yuksek lisansi bitirmis olmaniz gerekli.

mekatron21

Öğrenci
Peki bu başvuruda sadece yüksek lisans not ortalaması mı göz önünde bulunduruluyor? Yani ylisans not ortalaması 2.75 in üstündeyse ve yaş şartı da sağlanıyorsa bunlar başvuru için yeterli mi?

gnoXis

Öğrenci
Evet hocam hangi not ortalamasiyla basvuru yaptiysaniz bir ust ogrenime gidersiniz. Lisans ile y.lisansa, y.lisans ile doktoroya egitim icin gidebilirsiniz.

scienziato

Öğrenci
Evet hocam hangi not ortalamasiyla basvuru yaptiysaniz bir ust ogrenime gidersiniz. Lisans ile y.lisansa, y.lisans ile doktoroya egitim icin gidebilirsiniz.

hala başvuru bu şekilde midir acaba? ben Türkiyede 1 ay sonra yüksek lisanstan mezun olucam ve doktora için başvurmak istiyorum. yüksek ortalamam 3.7 lerde. Direk doktoraya gidebiliyor muyum bu durumda

mkeirz

Öğrenci
Hocam oyp ye basvurmak ylsy hakkimizi elimizden aliyor mu? Bildigim kadariyla oyp de kazandigimiz unv. Egitim aliyorsak istifa hakkimiz var, ylsy ye oyp liyken basvurma hakkimiz var mi? Varsa oyp den istifa edip sonrasinda mi Ylsy programina kaydolabiliryoruz?

mstfkpln

Öğrenci
2012 yılında lisans mezunu basvurusu 1986 iken yüksek lisans mezunu 1984 görünüyordu. Şu anda herkes için 1984 görünüyor. Bu konuda özel bir durum var mıdır? Yüksek lisans mezunuyum, yaş şartını sınırdan karşılamıyorum.