YLSY Yüksek Lisans mezuniyeti olmayıp tecili kalmayanlar

jokerstyle

Öğrenci
Arkadaşlar,
yüksek lisansımın 3. yılındayım ve 2014 aralık ayına kadar mezun olamazsam askere gideceğim.

YLSY yi kazanırsam ve mevcut yüksek lisansımdan mezun olursam doktora 2014 aralık ayına kadar (ki çok kısa zaman var.) doktora kabulü alamadıkça askere mi giderim?

YLSY istiyorsam , mevcut yüksek lisansımdan mezun olmadan onu yakarak 2014 aralık ayına kadar yurt dışı yüksek lisanstan kabul mü almam gerekir?

kafam çok karışık yardım rica ediyorum.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Arkadaşlar,
yüksek lisansımın 3. yılındayım ve 2014 aralık ayına kadar mezun olamazsam askere gideceğim.

YLSY yi kazanırsam ve mevcut yüksek lisansımdan mezun olursam doktora 2014 aralık ayına kadar (ki çok kısa zaman var.) doktora kabulü alamadıkça askere mi giderim?

YLSY istiyorsam , mevcut yüksek lisansımdan mezun olmadan onu yakarak 2014 aralık ayına kadar yurt dışı yüksek lisanstan kabul mü almam gerekir?

kafam çok karışık yardım rica ediyorum.
Yüksek lisansdan mezun olunca 1 yıl erteletme alabilirsiniz.

kenan01

Öğrenci
Nazmi Hocam mrb. cevap verirseniz çok sevinirim.
Yaş:28 Tezli yükseklisans öğrencisiyim Tecil hakkım (3 yıl 4 ay) bitiyor ve dersleri bitirip tez dönemine geçemedim 31.03.2014 tecil sürem bitiyor erteleme bitim tarihine kadar enstitüden kaydımı sildirip başka bir üniversitede tezli değilde TEZSİZ bir yükseklisansa kayıt olsam askerliğim yeniden (3 yıl 4 ay) ertelenir mi? cvp için şimdiden tşkler...

sem_ker

Öğrenci
Nazmi Hocam mrb. cevap verirseniz çok sevinirim.
Yaş:28 Tezli yükseklisans öğrencisiyim Tecil hakkım (3 yıl 4 ay) bitiyor ve dersleri bitirip tez dönemine geçemedim 31.03.2014 tecil sürem bitiyor erteleme bitim tarihine kadar enstitüden kaydımı sildirip başka bir üniversitede tezli değilde TEZSİZ bir yükseklisansa kayıt olsam askerliğim yeniden (3 yıl 4 ay) ertelenir mi? cvp için şimdiden tşkler...

Bildiğim kadarıyla yüksek lisansını bitirinceye kadar, 35 yaşına kadar uzatabiliyorsun tecili, atılma kalktığı için de aynı enstitüde devam edebiliyorsun. Benim de tecilim mart 2015 de bitiyor ve yurtdışında yüksek lisansa yeniden başlamak istiyorum. Bunu evrak tesliminde meb dekilere sorduğumda yüksek lisansını bitirme demişlerdi. Yoksa bilindiği gibi, askerlik bitmeden aynı seviyede ikinci bir eğitime izin verilmiyor. Sen zaten uzatmalı olduğun için, yine bildiğim kadarıyla, tecil sürende uzaması gerekiyor. Enstitü seninle ilgili evrakları askerlik şubesine göndermemiş olabilir. En kötü ihtimal bu yüksek lisansı bırakıp, yeni bir yüksek lisansa başlanabilinir....

kenan01

Öğrenci
Öncelikle cvp için teşekkürler işte asıl sormak istediğim ikinci bir yükseklisans tezsiz olursa da askerliği tecil ederler mi ?