YLSY tercih listesi

---1453---

Öğrenci
İyi akşamlar bir konu hakkında yeterli bilgiyi bulamadım. Başvuru işlemlerinde ilk sıraya meb ikinci sıraya bilgisayar bilimleri yazmayı düşünüyorum. Örneğin mebin mülakatlarına çağrıldığımı varsayarsak ve mülakatta meb kadrosuna yerleşemezsem oradan gelen puanla bilgisayar bilimleri kadrosuna atanabiliyor muyum yoksa başvuru hakkımı kaybediyor muyum?

A

Akademik Forum

Guest
Herkese selamlar.. benim de bir sorum olacaktı.. biyoloji bölümü mezunuyum ylsy de tercih yapacağım.. bize verilen kadrolarda say/ea puanı şeklinde ayrılmış.. benim ales ea puanım daha yüksek olduğu için onu kullanmak istiyorum.. acaba başvuru yaparken belirtmem gerekiyor mu? yoksa sistem nasıl yüksek olanı mı alır? yardımcı olursanız çok sevinirim.

ziraat42

Moderator
Herkese selamlar.. benim de bir sorum olacaktı.. biyoloji bölümü mezunuyum ylsy de tercih yapacağım.. bize verilen kadrolarda say/ea puanı şeklinde ayrılmış.. benim ales ea puanım daha yüksek olduğu için onu kullanmak istiyorum.. acaba başvuru yaparken belirtmem gerekiyor mu? yoksa sistem nasıl yüksek olanı mı alır? yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sistem otomatik olarak çeker.

scienziato

Öğrenci
arkadaşlar tercih listesinde program adı diyor.benim kafam karıştı.sadece mezun olduğumuz programı mı seçiçez. yoksa benim mezun olduğum alandan 6 kontenjan açılmış fakat ben onları tercih listesinde göremedim.hiç anlamadım yardım edin please

bigpoint

Öğrenci
arkadaşlar tercih listesinde program adı diyor.benim kafam karıştı.sadece mezun olduğumuz programı mı seçiçez. yoksa benim mezun olduğum alandan 6 kontenjan açılmış fakat ben onları tercih listesinde göremedim.hiç anlamadım yardım edin please
Bölüm kodunuzun olduğu alanın kodunu yazacaksıniz tercih listesine. Kodunuzun yazili oldugu yerlerin hepsini seçebilirsiniz.

A

Akademik Forum

Guest
bu sefer üniversite şehir seçemiyoruz.. neye göre nereye atayacaklar acaba bir açıklama var mı?

iscnkrtk

Öğrenci
arkadaşlar sbky mezunuyum tercih yapacağım ama anlayamadım farklı farklı alımlar olmasına rağmen kurum kodları aynı olduğu için tek tercih olabiliyor çözemedim bu işi yardım eder misiniz?

A

Akademik Forum

Guest
arkadaşlar sbky mezunuyum tercih yapacağım ama anlayamadım farklı farklı alımlar olmasına rağmen kurum kodları aynı olduğu için tek tercih olabiliyor çözemedim bu işi yardım eder misiniz?

kardeş bende şimdi tercih yapacağımda ben ilahiyat mezunuyum ve bir tane tercih yapıyoruz alanımızla alakalı veya birkaç tercih alanla alakalı bu tercihler açıklandıktan sonra eğer çağırırlarsa ondan sonra bir daha tercih yapacağız sanırım galiba:) banada yardımcı olun:)