YLSY Sadece Doktora Yapmak

Merhaba türkiyede yüksek lisansı bitirdikten sonra aynı anabilimdalında YLSY ile sadece doktora için yurtdışına gidebiliyormuyuz ? bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Teşekkürler..

refycoz

Öğrenci
Ben de atandığım bölümün rızası olunca doktora yapılabilir diye okumuştum biyerde ama nerde olduğunu bulamadım hocam. Ben de sizin durumunuzdayım ve tahadütnameyi de ona göre imzakatmıştım.

refycoz

Öğrenci
izin verildi mi ? doktoraya mı başlıcaksınız şuan

Evet hocam. ben atandığım fakülte dekanına durumumu anlattım ve tamam herhangi bir sorun olmayacağını yeter ki meb'in listesinde belirlenen alanın dışında doktora yaptığım sürece herhangi bir sorunun olmayacağını söylediler ki aslında biraz da (askerlik sorunundan dolayı) kabul etmek zorunda kaldılar diyelim :)

SENTURK61

Araştırma Görevlisi
Şuan Yükseklisans yapıyorum. Yükseklisans bittikten sonra YLSY programı ile sadece doktora yapıp atandığım üniversiteye dönme imkanım var mı? Yönetmelikte aksi iddaa ediliyor mu? Yönetmelik böyle bir şeye izin veriyor mu? Teşekkür ederim...

ziraat42

Moderator
Şuan Yükseklisans yapıyorum. Yükseklisans bittikten sonra YLSY programı ile sadece doktora yapıp atandığım üniversiteye dönme imkanım var mı? Yönetmelikte aksi iddaa ediliyor mu? Yönetmelik böyle bir şeye izin veriyor mu? Teşekkür ederim...

Doğrudan doktoraya kabul alabilirseniz olur. Herhangi bir sorun yaşamazsınız.