YLSY ile ABD'de Yüksek Lisans yapmadan Doktora yapmak hakkında

vooblier

Öğrenci
Merhabalar. Ben iktisat lisans öğrencisiyim ve ABD'de iktisat doktorası yapmak istiyorum.

Ancak ABD'deki üniversitelerde iktisat yüsek lisans'ı yok, akademisyen olmak isteyenler lisansın ardından direk doktoraya başvuruyor. (Bazı istisna okullar hariç).

Bu durumda ben YLSY'den faydalanarak ABD'de doktora yapabilirmiyim (yükseklisans yapmaksızın)?

aDNA

Profesör
Merhabalar. Ben iktisat lisans öğrencisiyim ve ABD'de iktisat doktorası yapmak istiyorum.

Ancak ABD'deki üniversitelerde iktisat yüsek lisans'ı yok, akademisyen olmak isteyenler lisansın ardından direk doktoraya başvuruyor. (Bazı istisna okullar hariç).

Bu durumda ben YLSY'den faydalanarak ABD'de doktora yapabilirmiyim (yükseklisans yapmaksızın)?

Evet ama bazı Üniv. ler fark dersleri için sizden ekstra ders almanızı isteyebilir. Bazı Unıv. ler ise sizin transkriptinize bakarak direkt alabilir. Hangi Üniv. mezunusunuz ve kaç akts ile mezun oldunuz? Ayrıca ders içerikleriniz gideceğiniz Üniv. lerin içerikleri ile uyuşuyor mu? Bunları net araştırın bilerek adım atın sorunsuz ilerlersiniz. Hatta fark derslerinizi siz yaz okullarında alın. Ek transkript sunun sorunsuz başlayın. Başarılar.