YL bitince Doktora öncesi Kefalet Senedi Sorunu

ilker_mania

Öğrenci
Arkadaşlarım iyi çalışmalar. Yüksek lisansımın ortasında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nde öncelikli alanlar kapsamında Arş. Gör. olarak atandım. Atanırken 200.000 tl civarı kefalet istenmişti zar zor bulmuştum. Şimdi Ege Üniversitesi'nde doktora eğitimime başladım ve kadromun bulunduğu Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi bu sefer benden 540.000 lik kefalet (yüklenme) senedi istiyor. Ben imzalayacağım fakat kefil bulamadım. Memuriyeti olmayanın da kefilliğini kabul etmiyorlar. Çoğu kişi de imzalamaktan çekiniyor malum işin içinde olmayan kişiler işin aslını bilmediğinden onlar için çok çok korkutucu bir şeymiş gibi geliyor. Bu yüzden işimden olmayla yüz yüzeyim ve bunun düşüncesi bile korkutucu.

Sorum şu kefil bulmada sıkıntı yaşayan arkadaşlarım olabilir benim de kefil olacağım bir Arş. Gör. arkadaşı bulursam mükemmel olacak malum bu prosedürlerle bizleri uğraştırıyorlar. İki tarafın da işinin hallolmasını dilerim.
Karşılıklı yardımlaşacağımız kişi benimle buradan da iletişime geçebilir. Şimdiden yardımcı olacak kişilere ve okuyanlara teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Akde

Öğrenci
Hocam sana tavsiyem personel daire başkanlığı ile yüzyüze görüş. Benim üniversitemde de memur şartı vardı ancak personel daire başkanıyla görüştüm ve memur olmayan kişilerin kefilliğini kabul ettiler. İnisiyatif tamamen ellerinde, durumunu anlat.

ilker_mania

Öğrenci
Hocam sana tavsiyem personel daire başkanlığı ile yüzyüze görüş. Benim üniversitemde de memur şartı vardı ancak personel daire başkanıyla görüştüm ve memur olmayan kişilerin kefilliğini kabul ettiler. İnisiyatif tamamen ellerinde, durumunu anlat.

hocam teşekkür ederim tavsiyeniz için bunu da değerlendireceğim. Etrafımdaki arkadaşlarım biribrlerine kefil oldu geçen sene de ben biraz geç bitirdim kaçırdım o kervanı. Olsa benim gibi birisi karşılıklı kefil olsak çözsek bu sorunu ne güzel olurdu...