Yeni YÖK Yasası Taslağı Konusundaki Düşüncelerinizi Bildiriniz. (ÖYP-DER)

rocken

Öğrenci
Değerli ÖYP Asistanları;

YÖK tarafından çalışması sürdürülen yeni YÖK Yasası Taslağı konusunda ÖYP Araştırma Görevlileri Derneği olarak tüm ÖYP'li asistan arkadaşlarımızın önerilerini toplamak istiyoruz. 09.11.2012 tarihine kadar taslak konusunda değişmesini önerdiğiniz metinleri aşağıda belirtilen formatta Word belgesi olarak [email protected] adresine gönderebilirsiniz. Görüşleriniz YÖK tarafıdan taslağın tartışılması için düzenlenen bir toplantıda dile getirilecektir. Bu yüzden belirtilen tarihe kadar görüşlerinizi bizimle paylaşmanız önem arz etmektedir.

Yeni Yök Yasası Tasarı Metnini indirmek için TIKLAYINIZ..

Word belgesine yazılacak format:

Değişmesini istediğiniz maddenin adı varsa bendi: (Örn: madde 35, b bendi gibi)

Değişmesini istediğiniz maddenin içeriği (Düşünceniz):

Yukardaki formatta belirtildiği gibi görüşlerinizi bizimle paylaşmanızı ümit eder. İyi çalışmalar dileriz.

ÖYP ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİ DERNEĞİ

(Duyurumuzu siz ilgilenmeseniz dahi araştırma görevlisi arkadaşlarınızla paylaşınız. En azından biz üzerimize düşeni yapalım. Aksi takdirde ileride konunun mağduru olduğunuzda savunulacak bir yanımız kalmayabilir)

esperanto

Öğrenci
doğruyu söylemek gerekirse ben taslaktan tam olarak nasıl bilgiler çıkaracağımı bilmiyorum. bi yasa maddesi hukuka göre nasıl işletilir?
bunları bilmediğim için maddelerin değişmesi yönünde fikir beyan edemicem. fakat maddelerin daha açık ve anlaşılır hale getirilmesini talep edebilirim.
öncelikli olarak senet durumu en büyük sıkıntı şahsım adına. önceki yasayı gözden geçirdim ama öyp den istifa etme durumunda maaş + %50 si + faizler diyen bi madde bulamadım. (bilen arkadaşlar yardımıcı olursa sevinirim)
şimdiki yasa maddesinde de katsayıyla çarpma yöntemi var.
nedir, nasıl hesaplanır, nasıl ödenir?
önce anlayalımki değişiklik talep etmek için bir zemin oluşsun.
saygılarımla

crelox78

Öğrenci
doğruyu söylemek gerekirse ben taslaktan tam olarak nasıl bilgiler çıkaracağımı bilmiyorum. bi yasa maddesi hukuka göre nasıl işletilir?
bunları bilmediğim için maddelerin değişmesi yönünde fikir beyan edemicem. fakat maddelerin daha açık ve anlaşılır hale getirilmesini talep edebilirim.
öncelikli olarak senet durumu en büyük sıkıntı şahsım adına. önceki yasayı gözden geçirdim ama öyp den istifa etme durumunda maaş + %50 si + faizler diyen bi madde bulamadım. (bilen arkadaşlar yardımıcı olursa sevinirim)
şimdiki yasa maddesinde de katsayıyla çarpma yöntemi var.
nedir, nasıl hesaplanır, nasıl ödenir?
önce anlayalımki değişiklik talep etmek için bir zemin oluşsun.
saygılarımla

Merhab,

maas artı %50 degil, 1tarafıma yapılan odemeler +%50" diyor bende vede istiyorlar. Ama ne yazık danıstayın 2004 de kii istihatlerinde "maas bir odeme degildir" diye ibare var ama universitedekiler bilmiyor mus gibi yapıyor. ama mahkemede kazanıyormusuz. ben o asamaya henuz gelmedim. saygılar

esperanto

Öğrenci
hocam merhabalar,
sanırım istifa ettiniz. sürçeleri burada paylaşırsanız hepimiz için çok faydalı olur.
tarafınıza yapılan ödemelerden üniversite maaş + 50 binlik bütçe + yolluk vs anlıyor ama danıştaya göre bunların içinde maaş olamaz öylemi?

ali rıza

Öğrenci
merhaba, Yeni tasarıyla ÖYP lileri bekleyen en büyük sıkıntı gelecek kaygısı ve işsizlik olacak. Senet imzalamayan ÖYP'liler bu tasarıya göre cari alımla birleştirilip doktoradan sonra 1 yıl içinde kadro bulmaları isteniyor. Herkes şunu iyi anlasın senet imzalamayan ÖYp'linin tasarının bu haliyle hiç bir güvencesi yok.

S

shockhan

Guest
Dil Eşdeğerlik puanların bi çare bulunması lazım, Kendilerinin yaptığı YDS nin puanını sınırsız kabul edeceklerini söylüyorlar,
Anadili ingilizce olan-Amerika-İngiltere-Avustralyanın Bütün Dünya da kabul gören IELTS-TOEFL-CBT-IBT SINAVlarını süre sınırıyla sabitliyorlar.:culpability: