Yds denemesi zor ve niteliği sınava yakın?

miss.esra

Doçent
arkadaşlar yds denemesi alıcaz zor olsun sorular özellkle paragrafları sınavdakı gibi uzun ve anlaşılması zor olsun:) böyle bir deneme yayın adı verebilcek biri var mı? zor falan dıyorum ama sınava uygun gercek sınava yakın bir deneme yani

47

Moderator
arkadaşlar yds denemesi alıcaz zor olsun sorular özellkle paragrafları sınavdakı gibi uzun ve anlaşılması zor olsun:) böyle bir deneme yayın adı verebilcek biri var mı? zor falan dıyorum ama sınava uygun gercek sınava yakın bir deneme yani

Hocam piyadaki aşağı yukarı tüm deneme sınavlarının geçen dönem çözmüş biri olarak, Yds ayarında sorular yok. Yayınevlerinin zor sorudan anladığı şey olmayacak ve alakasız cevabı doğru cevap olarak göstermektir. Abidik gubidik, saç baş yolduran sorular o kadar :(

miss.esra

Doçent
Hocam piyadaki aşağı yukarı tüm deneme sınavlarının geçen dönem çözmüş biri olarak, Yds ayarında sorular yok. Yayınevlerinin zor sorudan anladığı şey olmayacak ve alakasız cevabı doğru cevap olarak göstermektir. Abidik gubidik, saç baş yolduran sorular o kadar :(
akının 10 lu denemesi nası acep ya? denemesine girdim gecen sınava yakındı sorular.

47

Moderator
akının 10 lu denemesi nası acep ya? denemesine girdim gecen sınava yakındı sorular.
Hocam denemelere kaliteli veya kalitesiz diyip kestirip atmak kolay ama zamanın ayarlanması, zihnin bu süreye adapte olması gibi nedenlerden dolayı bir şekile deneme şart. Yds'de sorulan sorularla paragraflar benzer içerikte olsalarda soruların soruluş biçimi farklı. Bu denemelerde bir çeldirici varken Yds'de şıkların birbirine çok yakındı, zaten Yds'ye zor denilmesinin sebebi bence bu. Bu bakımdan piyasadaki denemelere güvenilip bir net tahmini yapmak pek mümkün değil. Yds işinde isim yapmış bir hocayla bu konuda konuştuğumda hala çıkmış soruların eksik ve kolay olmasına rağmen denemelerden daha güvenilir olduğunu belirtmişti. Bu arada kendim Yds'ye hazılrlanırken üds sağlık, sosyal bilimler ve fen bilimleri gibi alanlardaki tüm soruları çözmüştüm böylece ortak olarak yapılan Yds'de sağlık bilimlerinin temel terminoloji hakkında aşağı yukarı bir fikir oluşmuştu. Çünkü bir önceki sınavda alanımla alakası olmadığı için "Placebo effect" nedeniyle bir paragrafı heba etmişitim. Ben mağdur oldum siz olmayın :)

Son düzenleme:

miss.esra

Doçent
Hocam denemelere kaliteli veya kalitesiz diyip kestirip atmak kolay ama zamanın ayarlanması, zihnin bu süreye adapte olması gibi nedenlerden dolayı bir şekile deneme şart. Yds'de sorulan sorularla paragraflar benzer içerikte olsalarda soruların soruluş biçimi farklı. Bu denemelerde bir çeldirici varken Yds'de şıkların birbirine çok yakındı, zaten Yds'ye zor denilmesinin sebebi bence bu. Bu bakımdan piyasadaki denemelere güvenilip bir net tahmini yapmak pek mümkün değil. Yds işinde isim yapmış bir hocayla bu konuda konuştuğumda hala çıkmış soruların eksik ve kolay olmasına rağmen denemelerden daha güvenilir olduğunu belirtmişti. Bu arada kendim Yds'ye hazılrlanırken üds sağlık, sosyal bilimler ve fen bilimleri gibi alanlardaki tüm soruları çözmüştüm böylece ortak olarak yapılan Yds'de sağlık bilimlerinin temel terminoloji hakkında aşağı yukarı bir fikir oluşmuştu. Çünkü bir önceki sınavda alanımla alakası olmadığı için "Placebo effect" nedeniyle bir paragrafı heba etmişitim. Ben mağdur oldum siz olmayın :)
çok saolasın bayag aydınlandm ozaman cıkmıs soruları cozerım thanks a lot ;)

sasabey

Öğrenci
Bende [MENTION=52046]st4lk3r[/MENTION] hocama katılıyorum. Zorlamaktan anladıkları amaçsızlık. Mesela Kısayol yayınlarının deneme seti var. 3. sınavdan sonrası Allah'a emanet. Saçma bir zorluk. Sınav ayarı diye birşey birebir yok. Ösym gibi soru hazırlayabilen yok. :)

47

Moderator
çok saolasın bayag aydınlandm ozaman cıkmıs soruları cozerım thanks a lot ;)
Çıkmış soruların 100'lük soruların 80'e indirilmiş pdflerini indirebilirsiniz. İnternete mevcut bilginiz olsun. Sizde sağolun başarılar dilerim :)

Bende [MENTION=52046]st4lk3r[/MENTION] hocama katılıyorum. Zorlamaktan anladıkları amaçsızlık. Mesela Kısayol yayınlarının deneme seti var. 3. sınavdan sonrası Allah'a emanet. Saçma bir zorluk. Sınav ayarı diye birşey birebir yok. Ösym gibi soru hazırlayabilen yok. :)
Aynen öyle hocam. Şakası bir yana denemeleri çözdükten sonra Ösym'nin soruları gerçekten çok kaliteli ve anlaşılır geldi.

Umarım linç edilmem :D

miss.esra

Doçent
Çıkmış soruların 100'lük soruların 80'e indirilmiş pdflerini indirebilirsiniz. İnternete mevcut bilginiz olsun. Sizde sağolun başarılar dilerim :)

Aynen öyle hocam. Şakası bir yana denemeleri çözdükten sonra Ösym'nin soruları gerçekten çok kaliteli ve anlaşılır geldi.

Umarım linç edilmem :D

elimde 80 lık sınavlar var o 100lukler eskı sınavlar son donemleri ancak çözerm baska seyler de bakcam cunku :)

arkeolog_52

Öğrenci

Akın dilin denemesi fena değil aslında dediğiniz 10lu deneme ayrıca çözümleri olduğu için soruların aklınızda soru işareti kalmamış olur yaptığınız yanlışın nedeni öğrenmiyorsanız deneme çözmenin anlamı yok bence. Çıkmış sorular çok iyi bir referanstır yds için ama geçmiş yıllarda ki sorularla şu anki sorulan sorular arasında bariz farklılıklar var zorluk bakımından çözdüğünüz zaman demek istediklerimi anlayacaksınız zaten 2011 2012 kpss üds sınavları biraz yakın. suat gürcan rıdvan gürbüzün denemelerinden de faydalanabilirsiniz ayrıca ama alacağınız denemeler çözümlü olsun nacizane tavsiyem...

mehmet1

Öğrenci
Hocam normalde böyle başlıklara yazmak adetim değildir ama Akınla Yargının ortak çıkardığı denemeler sınavla birebirdir. Hem zorluk açısından hem kelime benzerliği açısından tavsiye ederim. 2-3 baskı çıktı heralde. Hepsini alıp çözün.

beyaz kalem 10 deneme seti,

hani millet els falan diyor ya, bazı sorularda onları bile geçiyor, yds çıkmış sorulardan 85 - 90 arası alırken, beyaz kalemin 5. denemesinden itabaren 75'i geçemedim, çok zor, saçma sapan kelimeler sordukları biel oluyor, sorsan belki ingilizce öğretmenliğinde okuyan, tercümanlık yapan arkadaşların bilmeyeceği kelimeler var.

A

Akademik Forum

Guest
Ben de şuan beyaz kalemin denemesine yeni başladım, çok ilginç kelimeler var. Hiç görmediğim kelimeler. Ayrıca çözümlerinde çok komiğime gitti ne diyeyim. Aldığıma pişman oldum. Zaman kaybetmeyip bırakmayı düşünmüyor değilim.

Hemşİrem

Öğrenci
Ben de yökdil sağlık sınavına giricem ama kaçıncı sınıfta girmem benim için daha yararlı
olur bilemiyorum. Şu an hemşirelik 2.sınıftayım. Transkriptim 82. Aldığım puan sınava girdikten sonra 5 yıl geçerli diye biliyorum. Sınav puanım boşa gitsin istemiyorum. Yardımcı olur musunuz lütfen ??

dragoman

Öğrenci
Bilmiyorum yazıldı mı ama ELS sınavları çok iyi. Ben onunla hazırlanmıştım ve sınavı çözerken hiç yabancılık çekmedim.