Uzman ÖSYM Görevi - Kent İçi Sınav Kuryesi

byzgl

Öğrenci
Bir uzman olarak yine ÖSYM'nin kent içi sınav kuryesi olarak görevlendirildim. Fakat görevi reddettim. Nedenini paylaşmak istiyorum:

Sınavdan 2.5 saat önce evrakları almanız gerekiyor, bunun için de sıra beklemeniz gerekiyor, evrakları belirlenen sınav yerlerine dağıttıktan sonra sınavın bitmesini bekliyorsunuz. Daha sonra sınav evraklarını tekrar toplayıp teslim etmek üzere yola koyuluyorsunuz ve teslim yerinde de sıra bekliyorsunuz bu işlemler yaklaşık olarak sabahın 7'sinden 14'üne kadar sürebiliyor. :culpability: Aldığınız ücret ise:125 TL bilginize.. :culpability:

biophysics

Öğrenci
Ben sınavları dağıttıktan sonra eve gidip 3,5 saat kadar dinleniyorum ya da ofise gidip çalışıyorum, bu şekilde olduğunda gayet kolay ve keyifli oluyor tavsiye ederim. Ek gelire ihtiyacı olanlar bu şekilde değerlendirebilir

byzgl

Öğrenci
Ben sınavları dağıttıktan sonra eve gidip 3,5 saat kadar dinleniyorum ya da ofise gidip çalışıyorum, bu şekilde olduğunda gayet kolay ve keyifli oluyor tavsiye ederim. Ek gelire ihtiyacı olanlar bu şekilde değerlendirebilir

sınav yerleri yakın ise mantıklı tabi fakat şimdiye kadar hiç yakın bir yer gelmedi

A

Akademik Forum

Guest
Bu görev nasıl yapılıyor? Sanırım üniversitenin görevlendirdiği bir şoför sizi alıp sınav merkezine götürüyor. Oradan evrakları alıp ilgili yerlere dağıtıyorsunuz değil mi şoförle beraber? Kurye diyince yani direksiyonun başına geçip bina bina gezmiyoruz heralde :)

SouthWestChem

Öğrenci
Bu görev tam olarak nasıl yapılıyor? Üniversitenin tahsis ettiği bir şoförle evrak alınıp dağıtılıyor, sınavdan sonrada geri toplayıp merkeze bırakıyoruz sanırım değil mi? Ehliyet sahibi olmamıza gerek var mı?

byzgl

Öğrenci
Bu görev nasıl yapılıyor? Sanırım üniversitenin görevlendirdiği bir şoför sizi alıp sınav merkezine götürüyor. Oradan evrakları alıp ilgili yerlere dağıtıyorsunuz değil mi şoförle beraber? Kurye diyince yani direksiyonun başına geçip bina bina gezmiyoruz heralde :)

Hocam, araç - şoför bir de polis var. Siz sınav evraklarının bulunduğu kutuları merkezden teslim alıyorsunuz ve ilgili okullara dağıtıyorsunuz.

mey88

Öğrenci
Yeni kanun ile birlikte Uzmanlar, öğretim görevlisi kadrolarına geçirileceğinden acaba diyorum ki uzmanlar sınav görevlisi olarak görev alabileceklermi?

biophysics

Öğrenci
Yeni kanun ile birlikte Uzmanlar, öğretim görevlisi kadrolarına geçirileceğinden acaba diyorum ki uzmanlar sınav görevlisi olarak görev alabileceklermi?

Artık Uzman diye bir şey yok, onlar Öğretim görevlisi. Personel daire başkanlığı kimliğinizi değiştirsin daha sonra gidip Ösym bürosunda ünvan değişikliği yaparsınız, hatta belki kimlik değişimine gerek kalmaz çünkü kanun dün itibariyle yürürlüğe girdi.

gonultascan

Öğrenci
Hocam üniversitenizin ösym bürosundan değişiklik yapabilirsiniz uzman kadrosunu öğr gör olarak değiştiriyorlar

Son düzenleme: