Ülkemizde Cari alımın geldiği noktayı özetleyen bir okutman alım ilanı, özellikle okutman olmak isteyenler için...

zar

Öğrenci
Arkadaşlar şuan okutman alım ilanı var, lütfen girin;

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=40609

Elektrik programına elektrik/elektrik-elektronik mühendisi veya elektrik/elektronik öğretmenliği gibi alanlardan alım yapılması gerekirken istenen şartı size söylüyorum;

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalında Yüksek Lisans Yapmış Olmak...

Yorum sizlerin değerli arkadaşlar, şimdi sormak gerekirse sizce özellikle öyp gibi alımlarda mülakat'ın sağlıklı olacağını düşünüyor musunuz? :):):)

NOT: Bu tip ilanlar için gerekli şikayet mercii neresi bilen varsa lütfen bilgilendirsin...

Son düzenleme:

Divergespective

Öğrenci
Gerçekten inanılmaz bir özel şart :) Dicle Üni'nin ilanında istenmesi de manidar. ÖYP'de böyle özel şartlar olacağını zannetmiyorum geçmiş yıllarda rastlamadım.

47

Moderator
Arkadaşlar bunda bir problem yok. Meslek Yüksek okullarında verilen Atatürk İlkelerii ve İnkilap Tarihi dersine herhalde Elektronikçi, Mekatronikçi falan girecek hali yok :)

Sonuçta bir ders var ve bunu verecek eleman ihtiyaçta, sadece müfreata göz gezdirmeni orada bu ders için bir elemana ihtiyaç olduğunu görnenize yeter. Kadro ilanı Son derece normal.

zar

Öğrenci
Bazı arkadaşlar olayı anlamamış,
Bu ünv.'nin silvan myo'nun eğitim bölümüde var ve elektrik bölümünün tarih dersine bu bölümün hocaları girer, alımda eğitim bölümünden yapılır.

Burda elektrik bölümüne yapılacak alımda tarih bölümünden y.lisans istenmiş, yani elektrik lisans mezunlarından tarih y.lisansı istenmiş.
Sanırım elektrik tarihini öğretecekler , gerçekten yazık bu ülkeye...

Brk07

Öğrenci
Bu ünv.'nin silvan myo'nun eğitim bölümüde var ve elektrik bölümünün tarih dersine bu bölümün hocaları girer, alımda eğitim bölümünden yapılır.

Burda elektrik bölümüne yapılacak alımda tarih bölümünden y.lisans istenmiş, yani elektrik lisans mezunlarından tarih y.lisansı istenmiş.
Yan bölümlerin hocaları müsait değilse ve elek-elok. bölümünde ders veremiyorlarsa (bazı sebeplerden) kendi alanlarına, öğrencilerine ink. tarihi dersi vermeleri amacıyla bir hoca arıyor olabilirler. Ben işin bu boyutuna baktım. Yoksa Türkiye'de hukuksuzluk yok diyemem. Ne ilanlar var ne ilanlar var buna gelinceye kadar herkes biliyor bunu.

A

Akademik Forum

Guest
ilan normal mi anormal mi onunla ilgili pek yorum yapamayacağım ama dicle üniversitesinin torpilde çağ atlamış bir üniversite olduğunu bilince ister istemez temkinli yaklaşırsınız olaya. bugüne kadar normal alım yapmamış bir üniversitedir, rektöriçe jale saraç da okulu paralelin çiftliğine çevirmiştir. Şu an Türkiye'de paralelin en güçlü olduğu üniversitedir.
ayrıca bir iki yıl önce ilahiyat fakültesine 15 asistan almışlardır ve bunlardan bir tanesi dahi ilahiyat mezunu değildir diyim anlayın siz durumu.

?!?

Öğrenci

Yani diyodunuz ki elektrik- elektronik mezununun Atatürk ilkelerinden yüksek lisans yapmış olması gayet doğal ve bu durumda olan birçok kişi vardır ilana Başvuruda bulunacak?

F

Forumssssuz

Guest
Yani diyodunuz ki elektrik- elektronik mezununun Atatürk ilkelerinden yüksek lisans yapmış olması gayet doğal ve bu durumda olan birçok kişi vardır ilana Başvuruda bulunacak?

her ikinizde baya yanlış anlamışsınız :))

istersen tıptan mezun ol, ister ilahiyat

önemli olan o alandan yüksek yapmış olmak, ister alan dışı, ister alan içi,

lisans ile ilgili bir bilgi verilmiyor.

son derece normal bir kadro. b