Ülke Bölge Çalışmaları Dil Eğitimi

saag

Öğrenci
Merhaba Arkadaşlar
Ülke bölge çalışmlarında öğrenim görecekleri ülkenin dilinde dil kursu alacakların kabul belgelerini kendilerinin almaları gerektiği söylenmiş. Bu konuda dil kursu kısıtlaması var mıdır yoksa herhangi bir kurstan kabul alabiliyor muyuz? Bir diğer sorum ise bu kabul belgelerinin yüklenmesi hakkında. Kabul belgelerini sisteme yüklemek için ülke seçimi yaptığımda listede herhangi bir ünivesite çıkmadığı halde "Kabul aldığınız üniversiteyi seçin" diyor. Ülke-Bölge Çalışmalrında yurt dışı dil kursuna katılanlar bu sorunu nasıl çözdüler acaba? MEB'i iki haftadır arıyorum fakat telefonlarımı açmıyorlar ve attığım maillere cevap vermiyorlar.
Teşekkürler

sueno

Kısıtlanmış Üyelik
MERHABA;

dil eğitimi hakkında sanırım sorularınız, bu konuda istanbul , ankara , antalya,izmir gibi şehirlere zaman zaman buyuk eğitim fuarları düzenlenmekte , ve burada o ülkelerdeki okulların hem temsilcilikleri hemde türkrehberler katılmaktadır öncelikle bu tarz fuarlara katılmanızı öneriim , böyle bir imkanınız yok ise ,o zaman bu ülkelerin (özellikle canada, ingiltere ve abd) temsilcilikleri ile contact kurabilirsiniz..onlarda bu tarz danışmanlık hizmetlerini vermektedirler, butun bunlar manuel seçimler içindir. eğer yök-meb aracılığı ile (varsa) bir programa katılacaksanız o zaman gerekli resmi yönetmelik ,prosdürleri inceleyin ve bunlara göre hareket edin ,bu son durum için özellikle duyum ve söylentilere göre hareket etmemenizde fayda vardır.

başarılar.

finduilas

Profesör
Merhaba Arkadaşlar
Ülke bölge çalışmlarında öğrenim görecekleri ülkenin dilinde dil kursu alacakların kabul belgelerini kendilerinin almaları gerektiği söylenmiş. Bu konuda dil kursu kısıtlaması var mıdır yoksa herhangi bir kurstan kabul alabiliyor muyuz? Bir diğer sorum ise bu kabul belgelerinin yüklenmesi hakkında. Kabul belgelerini sisteme yüklemek için ülke seçimi yaptığımda listede herhangi bir ünivesite çıkmadığı halde "Kabul aldığınız üniversiteyi seçin" diyor. Ülke-Bölge Çalışmalrında yurt dışı dil kursuna katılanlar bu sorunu nasıl çözdüler acaba? MEB'i iki haftadır arıyorum fakat telefonlarımı açmıyorlar ve attığım maillere cevap vermiyorlar.
Teşekkürler

Hayir herhangi bir kurs kisitlamasi yok, istediginiz kurstan kabul alabilirsiniz. O sorun sanirim Amerika ve Ingiltere'den kaynaklaniyor cunku bu iki ulkede gidilecek okullar belli. Nasil cozeceginizi tam bilmiyorum ama belki REBUS teknik destegi arayabilirsiniz ya da [email protected] ye email atabilirsiniz. Ayrica 413 1870'i deneyin bir de.