TOEFL Sonuç Belgesi

• Konbuyu başlatan ch.accepted
  • Başlangıç tarihi
C

ch.accepted

Guest
Arkadaşlar ÖYP ye başvuruda TOEFL belgemi kullanacağım. Bilen bilir bu sonuç belgesinin öğrenci kopyası var elimde. ETS tarafından adaylara sadece bu kopya gönderiliyor.

ÖYP yi kazandığımda ilgili üniversiteye sadece bu belgeyi vermem yeterli mi? Çünkü bazı üniversiteler aday kopyasını kabul etmeyebiliyorlar. ETS tarafından direkt kendilerine bir kopya gönderilmesini talep edebiliyorlar. Ancak ETS nin ilgili üniversiteye bu kopyayı göndermesi de 1-2 ayı bulabiliyor. Dolayısıyla yetişmeyebilir. Kısacası elimdeki öğrenci kopyası (Sonucun ETS tarafından öğrenciye gönderilmiş orijinal bir kopyasıdır.) yeterli mi? Daha önce böyle bir şey başına gelen duyan bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Hiç bir sorun yaşanmıyor bu konuda meraklanmayınız. Fotokopisini alıp aslı gibidir yapıyorlar ve dosyanıza koyuyorlar o kadar.

C

ch.accepted

Guest
hocam cidden endişeleniyordum içimi rahatlattınız çok teşekkür ederim.

pupilla

Öğrenci
Hiç bir sorun yaşanmıyor bu konuda meraklanmayınız. Fotokopisini alıp aslı gibidir yapıyorlar ve dosyanıza koyuyorlar o kadar.

Hocam, ben öyp için toefl sınavına gircem,

sınav belgesinin gelmesi 1 buçuk ay sürüyormuş,

eğer ben atanırsam, yetişmeme gibi bi durumu var belgenin.

Analdığım kadarıyla internetteki belgeyi götürebiliyoruz ,

süreç hakkında bilgi verirmisiniz.

online olarak üniye gönderilebiliyorsa , yeni açılan üniversiteler varmıdır sistemde, bi arkadaş kafkas üniyi bulamadım sistemde diye yazmış .

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici

online olarak üniye gönderilebiliyorsa , yeni açılan üniversiteler varmıdır sistemde, bi arkadaş kafkas üniyi bulamadım sistemde diye yazmış .

İnternetteki bilgiyi gönderemiyorsunuz. Online konusunu bilmiyorum ne yazık ki.

Final09

Öğrenci
aynı konuda benim de kafam karışık.

6 aralıktaki toefl sınavına girmeyi düşünüyorum. sonuçlar 10 gün içinde açıklanıyor fakat sonuç belgelerinin ulaşması zaman alabiliyormuş. malum aynı dönemlerde de öyp kadro ilanları ve tercih süreci başlıyor.

Postalanan belge olmaksızın puanımızı nasıl beyan edebiliriz? sınav puanımızı görüntülediğimiz sayfa çıktısı acaba yeterli olabilir mi?

Ink Bottle

Moderator

Belge İstanbul'a 5 haftada geldi. İnternet sonucu da 8 günde belli oluyor. İnternet sonucunu resmi olarak okullara göndermek mümkün ancak bunun için o okulun TOEFL okullar listesinde olması gerekiyor. Ayrıca o listede olsa bile bu belge okulun yabancı diller birimine gittiği için koordinatörlüğün ulaşamama riski var. Dolayısıyla internetten gönderme seçeneği direkt olarak eleniyor maalesef.

Belgenin gelişi de dediğim gibi İstanbul için 5 hafta sürdü. Anadoluda bir yer için zannediyorum ki 6 haftayı bulur.

- - - Güncellendi - - -

aynı konuda benim de kafam karışık.

6 aralıktaki toefl sınavına girmeyi düşünüyorum. sonuçlar 10 gün içinde açıklanıyor fakat sonuç belgelerinin ulaşması zaman alabiliyormuş. malum aynı dönemlerde de öyp kadro ilanları ve tercih süreci başlıyor.

Postalanan belge olmaksızın puanımızı nasıl beyan edebiliriz? sınav puanımızı görüntülediğimiz sayfa çıktısı acaba yeterli olabilir mi?

Belge olmadan çok zor hocam. TOEFL okullar listesinde atandığınız okulun okulun olması lazım ki Türkiye'de belli başlı 10-15 okul dışında hiç bir okul o listede yok. Ayrıca ÖYP biriminin online resmi belgeyi kabul etmesi lazım. Bu da düşük bir ihtimal.Belgenin gelmesi de 6 haftayı bulabiliyor. Ona göre önleminizi alın sınavı geri çekin vs.

Final09

Öğrenci
Belge olmadan çok zor hocam. TOEFL okullar listesinde atandığınız okulun okulun olması lazım ki Türkiye'de belli başlı 10-15 okul dışında hiç bir okul o listede yok. Ayrıca ÖYP biriminin online resmi belgeyi kabul etmesi lazım. Bu da düşük bir ihtimal.Belgenin gelmesi de 6 haftayı bulabiliyor. Ona göre önleminizi alın sınavı geri çekin vs.

puanın görüntülendiği sayfanın çıktısını noterde tasdik etme gibi bir durum olabilir mi peki?
kısaca tek çare posta ile gelecek sonuç belgesini mi beklemek?

Ink Bottle

Moderator
puanın görüntülendiği sayfanın çıktısını noterde tasdik etme gibi bir durum olabilir mi peki?
kısaca tek çare posta ile gelecek sonuç belgesini mi beklemek?

Noterde nasıl tasdik edeceksiniz ki hocam, noter bir belgenin aslını görmeden "aslı gibidir" basmaz. Noterin internetteki bir sayfanın aslı gibidir vs. benzeri bir tasdik yaptığını da ne duydum ne gördüm. Zaten böyle bir şeyi okulların da kabul etme olasılığı düşük.

Final09

Öğrenci
Noterde nasıl tasdik edeceksiniz ki hocam, noter bir belgenin aslını görmeden "aslı gibidir" basmaz. Noterin internetteki bir sayfanın aslı gibidir vs. benzeri bir tasdik yaptığını da ne duydum ne gördüm. Zaten böyle bir şeyi okulların da kabul etme olasılığı düşük.

konu ile ilgili biraz araştırma yaptım. ets'nin kendi onayı olmadığı hiçbir belgeye itibar edilmemesi konusunda beyanı varmış zaten. noter falan da tanımıyor adamlar. bir bakıma da haklı olabilirler.

bu toefl sonuç belgesi sorunu birçok kişiye problem çıkardığı için bir çözüm üretilmiştir diye düşünmüştüm. maalesef yokmuş.

Ink Bottle

Moderator
konu ile ilgili biraz araştırma yaptım. ets'nin kendi onayı olmadığı hiçbir belgeye itibar edilmemesi konusunda beyanı varmış zaten. noter falan da tanımıyor adamlar. bir bakıma da haklı olabilirler.

bu toefl sonuç belgesi sorunu birçok kişiye problem çıkardığı için bir çözüm üretilmiştir diye düşünmüştüm. maalesef yokmuş.

Hocam ETS güvenliğe çok önem veriyor, gönderdikleri sonuç belgesinden belli zaten. Kağıt normal kağıt değil. Bir yer var belgenin üzerinde. "Orijinalliğin tespiti için burayı silin" yazıyor. Silince de "resmi logolu ETS TOEFL" yazısı çıkıyor. Yarım saat sonra o yazı kendi kendine kayboluyor, tekrar silince yine çıkıyor. Ayrıca belgenin üst sağ tarafında sınav salonunda çektirdiğiniz fotoğraf (elinizdeki aday kodu kağıdıyla) basılmış.

Bunları daha önce girenler zaten biliyordur da bilmeyenler ETS'nin güvenliğe verdiği önemi idrak etsinler diye yazdım.

Final09

Öğrenci
Hocam ETS güvenliğe çok önem veriyor, gönderdikleri sonuç belgesinden belli zaten. Kağıt normal kağıt değil. Bir yer var belgenin üzerinde. "Orijinalliğin tespiti için burayı silin" yazıyor. Silince de "resmi logolu ETS TOEFL" yazısı çıkıyor. Yarım saat sonra o yazı kendi kendine kayboluyor, tekrar silince yine çıkıyor. Ayrıca belgenin üst sağ tarafında sınav salonunda çektirdiğiniz fotoğraf (elinizdeki aday kodu kağıdıyla) basılmış.

Bunları daha önce girenler zaten biliyordur da bilmeyenler ETS'nin güvenliğe verdiği önemi idrak etsinler diye yazdım.

bu da demek oluyor ki elimizde sonuç belgesi olmadan hiçbir kuruma puan beyanında bulunmamalıyız.