Toefl Nasıl Çalışmalı

falcon2189

Öğrenci
Türkiye için dil puanı lazımsa hiç uğraşmayın TOEFL ile. YDS sınırsız geçerli hem de basit.

Yurtdışı için TOEFL'a gircem diyorsanız en güzeli girin OSS'ye, bulunduğunuz ildeki ELLTIS bölümlerinden birini kazanın ve ELLTIS öğrencileri ile 1 sene hazırlık okuyun.

Sınıftaki herkes belli bir birikimde olacağı için çok rahat konuşma pratiği yaparsınız, ayrıca bazı okulların native speakerları var. Ve haftada belli bir saat istediğiniz hoca ile speaking sınıfına katılabilirsiniz ders vakitleri harici. Zaten bir süre sonra kanka moduna girdiğinizden okutmanlarla pratik sorunu çekmezsiniz. Ayrıca üniversitelerin en iyi hocalarını da ELLTIS grubunun hazırlık sınıflarına verirler.

1 sene ELLTIS ile hazırlık sınıfı + bireysel çaba ( bol kitap okuma, deneme çözme vs. vs. )+ yazın 2 aylığına yurtdışı = 110 TOEFL.

Yds sinavinin yilda 2 defa yapiliyor olmasi acilen yabanci dil puanina ihtiyaci olan kisiler icin TOEFL IBT ilac niteligindedir. IELTS sinavinin denkliginin sene basinda kaldirilmasi da cabasidir. Sizin dediginiz yoldan yuksek puan almak icin bi 5bin tl gozden cikarilmali. Uzun ugraslar sonucu toparlayip elde ettigim bu muhteva ile Intermediate seviyesindeki ingilizcenizle 90+ puan almak icten bile degildir

A

Akademik Forum

Guest
toefl

Merhaba ben yazın yurtdısında toefl kursuna gıttım 2 ay gıbı bı sure orda vakıt gecırdım okulum bolume gecebılmek ıcın toefldan 61 ve uzerı almayı şart koşuyor ve sınava 10 gun kaldı toefl nedır ne degildir biliyorum ama ılk kez toefla gırecek olmak benı bıraz korkutuyor kursun denemelerıne gırdım ama 3 kez gırdım onlıne deneme olan bı sıte bılıyor musunuz 61 ve uzerı almak ıcın cabuk taktık onerınız var mı acaba nasıl bu kadar kısa surede calışabılırım ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevınırım ekım 3 de sınavım var teşekkurler

A

Akademik Forum

Guest
Sjsnns

MERHABALAR, arkadaslar bende sizin gibi TOEFL sinavina giren birisi olarak gercek sinavin nasil oldugunu merak ediyordum. Uzun uraslar sonucu cok makul fiyata 33 gercek FULL toelf sinavinin programini Iranli bir master ogrencisinden edindim. Kendisi sadece bu programdan calisarak 111 aldi. Keza bende Ocak 20 gibi TOEFLa girecegim. Bu programi sadece 30 TLye benden edinebilirsiniz.

Program ozellikleri [ Program deneme degil GECMISTEKI GERCEK TOEFL SINAVLARININ AYNISIDIR.

Boyut :1 gb
Icerik : Reading-Listening-Speaking-Writing
Sinav Sayisi: 33
Cost: 30TL [inanin 33 sinava 30tl hicbirsey!!!!]

Dipnot: Samimi soyluyorum ben bu dokumani bulmadan once barron delta longman ets ve kaplandan calisip kasimda 1 defa toefla girip 75 aldim. Bu kaynaklardan hicbirisi tum anlamiyla sinavi yansitamiyor. Ornegin bu saydigim kaynaklarin hicbirinin soru tipi Toefla yakin deil, toeflin sorulari cok kaliteli, sadece Longmanin integrated speakingleri yakin, kaplanin da Listeningni yakin ama sadece parcalari; keza sorular yine alakasiz Toelfdan. Ogrenci oldugum icin Toefl sinavinin parasi cok agir geliyor. Dolarin hali de malum, bu sekilde hem siz cok makul fiyata faydalanacaksiniz hem ben biraz olsun maddi birikimle ustune koyup sinava girebilecegim. Ilgilenen arkadaslar mesaj atabilirler. iyi gunler

Merhaba ben satın almak istiyorum yardimci olurmusun

Ferhat Celik

Öğrenci
Kendi tecrubemden ornek vermek isterim 6 haftalik yogun bir calisma plani sonunda 86 aldim. Calisacagim kaynaklari belirlemekle baslayabilirsin. Ozellikle reading zor oluyor toefl'da. ETS'ten kitaplari siparis verebilirsin ornek exam da satin alinabilir. Genel olarak calismalarimi hep FlashRead - Expand Vocabulary sitesi uzerinden ilerlettim. Ted-Ed toefl paragraf yapisi olarak TOEFL ile birebir cok benzer. Burdaki videolari izleyip reading skill'i mi gelistirmistim. Reading icin de zorlandigim paragraflari dokuman olarak siteye ekleyip cumle analizi ve kelime biriktirince sorulardaki tuzaklari gormek daha kolay, cozmek de kolaylasiyor. Cok bunalinca da netflix'ten film izliyordum.

A

Akademik Forum

Guest
Toefl calısma programı

Merhaba benim gittiğim kurs kullandıgında kıtaptan once readıng bıtırelım sonra lıstenıng tek seye odaklanalım dıyor ılerlıyo bu dogrumu yoksaa mesele readıng calısırken baska bı gun lıstanıng calısmak mıdogru bunu ogrenmek ıstıyorum

Bence önce reading bitirilmeli, iyi bir kelime dağarcığın oluşturulmalı ardından speaking yada listening'e geçilmeli.

Sent from my iPhone using Tapatalk

OmerS

Öğrenci
merhbalar benim ingilizce seviyem intermediate 1 yıl hazırlık okudum toefl dan 79 ve üzeri almak istiyorum bu set benim için uygunmudur?

caner33

Öğrenci
toefl için bir çok kurs ve yer bulunmaktadır. Ancak bu kurslardan birini seçerken çok dikkatli olmalısınız yıllardır bu işi yapan tecrübeli kurumları seçin derim mesela istanbul lisan merkezi 35 yıllık bir kurum ve resmi toefl merkezi. Amerikalı hocalarla eğitim alıyorsunuz, ben toefl'a ilm de hazırlandım ve sınava girdim 87 aldım.

T

toefl1234

Guest
toefl dokumanlar

merhaba, elinizde hala bu dokumanlar mevcut mu?

MERHABALAR, arkadaslar bende sizin gibi TOEFL sinavina giren birisi olarak gercek sinavin nasil oldugunu merak ediyordum. Uzun uraslar sonucu cok makul fiyata 33 gercek FULL toelf sinavinin programini Iranli bir master ogrencisinden edindim. Kendisi sadece bu programdan calisarak 111 aldi. Keza bende Ocak 20 gibi TOEFLa girecegim. Bu programi sadece 30 TLye benden edinebilirsiniz.

Program ozellikleri [ Program deneme degil GECMISTEKI GERCEK TOEFL SINAVLARININ AYNISIDIR.

Boyut :1 gb
Icerik : Reading-Listening-Speaking-Writing
Sinav Sayisi: 33
Cost: 30TL [inanin 33 sinava 30tl hicbirsey!!!!]

Dipnot: Samimi soyluyorum ben bu dokumani bulmadan once barron delta longman ets ve kaplandan calisip kasimda 1 defa toefla girip 75 aldim. Bu kaynaklardan hicbirisi tum anlamiyla sinavi yansitamiyor. Ornegin bu saydigim kaynaklarin hicbirinin soru tipi Toefla yakin deil, toeflin sorulari cok kaliteli, sadece Longmanin integrated speakingleri yakin, kaplanin da Listeningni yakin ama sadece parcalari; keza sorular yine alakasiz Toelfdan. Ogrenci oldugum icin Toefl sinavinin parasi cok agir geliyor. Dolarin hali de malum, bu sekilde hem siz cok makul fiyata faydalanacaksiniz hem ben biraz olsun maddi birikimle ustune koyup sinava girebilecegim. Ilgilenen arkadaslar mesaj atabilirler. iyi gunler