Toefl kitap önerisi

Merhaba sayın hocalarım. Yurt dışından bir tanıdığıma TOEFL kitabı getirtmeyi düşünüyorum. Aldırmayı düşündüğüm kitapların listesi:

-Barron's TOEFL iBT, 14th Edition
-Delta's Key to the TOEFL iBT: Advanced Skill Practice
-Official Guide to the TOEFL Test With CD-ROM, 4th Edition

Sizce bu listedeki kitapları mı alayım? Başka önerebileceğiniz kitaplar var mıdır? Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Ne yazık ki forumda da bu konu hakkında çok bilgi yok.

A

Akademik Forum

Guest
toefl

Hocam ben kaplan TOEFL IBT Premier 2016-2017 with 4 Practice Tests : Book + CD + Online + Mobile adlı kitabı aldım birde internet kaynaklarını indirdim ordan başlıyorum.Onlardan biri de official guide .

ETS'nin kendi kitabını ve Barrons 14'ü aldım. Ne yazık ki 15. baskı çıkmış ama ben 14'le arasında çok fark olacağını sanmıyorum. ETS'nin reading kısmına başladım. Dinleme için yakın zamanda belgesel izlemeye başlamayı düşünüyorum Dizilere nazaran kullanılan dilin sınava daha yakın olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca burada deneyimlerimizi paylaşalım arkadaşlar. :)

cerensaritas

Öğrenci
Ben de Barrons ı ve Cambridge in Advanced Grammar In Use kitabını aldım başlangıç olarak barrons iyidir sonra Cambridge ya da kaplan la devam edebilirsin

Cesur Öztürk'ün "essential academic vocabulary" kitabını bence almayın değmez. Bu kitaptan kelime felan öğrenilmez. Boş yere param gitti bence.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

A

Akademik Forum

Guest
Hikmet Sahiner Hocanin TOEFL kitaplarini tavsiye ederim. kitap yurdunda satiliyor

Cesur Öztürk'ün "essential academic vocabulary" kitabını bence almayın değmez. Bu kitaptan kelime felan öğrenilmez. Boş yere param gitti bence.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi