Sınav Teknikleri ile 50 Almak

lordpotter

Öğrenci
arkadaşalr merhaba ..bildgnz gbi üdsye az kaldı..ve ben 50 almak isitiyorum..acaba sadece sınav teknikleri ile 50 alabilirmiyim.ve ayrıca esin beşoğulun kpds şifresi adlı kitabı nasıldır bir görüşü olan varmı? şimdiden teşekrler..

serjazz

Öğrenci
Sanırım ÜDS'ye bir ay gibi bir süre var. Ve doğrusunu söylemek gerekirse hiçte az bir zaman değil bu aslında. Önceki sınavları göz önünde bulundurursak eğer ipuçlarıyla elli yada belki de altmış almak mümkün olabilirdi ama özellikle son sınavlarda anlamaya dayalı olduğu gayet açık sanırsam. Şifreli kitaplar hakkında pek fazla bir bilgim yok ama gerçekten tüyolar istiyorsan eğer DİLFORUM'a bakmanı kuvvetle tavsiye ederim. Sırf oradan yirmi puan arttırdığımı söyleyebilirim. Birde bu zamandan sonra sınav sorularını tekrar tekrar çözmek çok faydalı olur. Ve elbette bol bol okuma yapmak. İngilizce makale okuyabilirsin. Anlamazsan bile mutlaka tahmin yoluyla parçanın ana fikrini kavrarsınki bu sınavda özellikle paragraf sorularında çok önemli bir yer tutuyor. Benden şimdilik bu kadar :) Bi dünya dolusu başarılar diliyorum! :D

Tutatochi

Öğrenci
Mümkün olduğunca fazla kelime ezberlemenizi hatta bu işe ÜDS/KPDS'de en çok çıkan 1000 kelime ile başlamanızı tavsiye ederim. Herkesin bildiği gibi bol bol pratik yapıp oldukça fazla soru çözmelisiniz. Parça okuması yaparken bilmediğiniz bir kelimeye hemen bakmamanızı, cümleden/parçadan kelimenin anlamını çıkarmaya çalışmanızı, başarısız olursanız alıştırmaları bitirdikten sonra kelimeyi yazarak çalışmanızı tavsiye ederim.

Mustafa

Araştırma Görevlisi
remzihoca.com dan essential words'lere bakmanız kesinlikle tavsiyemdir. Hiç altyapınız yoksa bu kelimeleri ezberlerken lise grammer kitaplarına bakarsanız faydası olur, internetten bulabilirseniz grammerway kitaplarına bakınız.

alikuru

Araştırma Görevlisi
ben şifrenin her türlüsüne karşıyım :)

üds oturup çalışılması gereken bir sınavdır
sonuçta bu yabancı dil akademik hayatımızın her aşamasında bize lazım

atipikpsikoz

Öğrenci
arkadaşalr merhaba ..bildgnz gbi üdsye az kaldı..ve ben 50 almak isitiyorum..acaba sadece sınav teknikleri ile 50 alabilirmiyim.ve ayrıca esin beşoğulun kpds şifresi adlı kitabı nasıldır bir görüşü olan varmı? şimdiden teşekrler..
temeliniz yoksa sırf teknikle bence 50 alınamaz. bir arkadaşım sırf teknikle 50 alınıyormuş diye iddia etmişti benle, sonuç hüsran oldu:) şaka bir yana biraz temel edindikten sonra çıkmış soruları çözmek yeterli olabilir, tabi kelime de ezberlemelisiniz. sırf tekniğe güvenmeyin derim ben.

hasan0688

Araştırma Görevlisi
remzihoca.com dan essential words'lere bakmanız kesinlikle tavsiyemdir. Hiç altyapınız yoksa bu kelimeleri ezberlerken lise grammer kitaplarına bakarsanız faydası olur, internetten bulabilirseniz grammerway kitaplarına bakınız.
bu grammer way leri lise hazırlık ve sonraki senelerde okumuştum hakikaten güzel kitaplardı:)

f.vural92

Öğrenci
arkadaşlar merhaba, bana şu vocabulary'i nasıl halledeceğimi söyler misiniz? Hangi kelimelere çalışayım? Sınavda hangi kelimenin çıkacağını nasıl bilebilir bir insan, başka bir yolu olmalı. Bu kelimelerin üstesinden nasıl gelebilirim?

bigthunder

Doçent
teknikler iyide ösym artık noktalama işaretleri kullanmıyor ki bu da bir sürü tekniği çöpe atıyor artık okuyup anlamak gerekiyor bence