Senetlerle ilgili sorular

baL*

Öğrenci
Merhaba,
atandığım üniversitesinin bana verdiği sözleşmede ''........... süresince ........'de görevlendirildiğim takdirde'' diye devam eden bir bölüm var. Şu an yüksek lisanstayım ve doktorada başka bir okula geçmeyi düşünüyorum. Atandığım okul, sözleşmeye ''yüksek lisans süresince'' yazmamı, doktoraya başlayınca da yeni bir senet daha yapacağımı söyledi. (Noter ise oraya 2 yıl yazın dedi) Sözleşmenin maddelerinden biri de, ''gönderildiğim okuldan izin süremin sonunda derhal göreve başlayacağımı, izinsiz geçici veya sürekli olarak kalmayacağımı.... '' falan diyor.
Yani yüksek lisansım bittikten sonra, ilk önce atandığım okula gidip o kadar yıl görev yapmam ve sonrasında doktoraya başlamam gibi bir şey olabilir mi?
Hep böyle yl ve doktora için iki ayrı senet mi yaptırıyorlar?

bourne

Öğrenci
Merhaba,
atandığım üniversitesinin bana verdiği sözleşmede ''........... süresince ........'de görevlendirildiğim takdirde'' diye devam eden bir bölüm var. Şu an yüksek lisanstayım ve doktorada başka bir okula geçmeyi düşünüyorum. Atandığım okul, sözleşmeye ''yüksek lisans süresince'' yazmamı, doktoraya başlayınca da yeni bir senet daha yapacağımı söyledi. (Noter ise oraya 2 yıl yazın dedi) Sözleşmenin maddelerinden biri de, ''gönderildiğim okuldan izin süremin sonunda derhal göreve başlayacağımı, izinsiz geçici veya sürekli olarak kalmayacağımı.... '' falan diyor.
Yani yüksek lisansım bittikten sonra, ilk önce atandığım okula gidip o kadar yıl görev yapmam ve sonrasında doktoraya başlamam gibi bir şey olabilir mi?
Hep böyle yl ve doktora için iki ayrı senet mi yaptırıyorlar?

Yüksek Lisans ve Doktora için ayrı iki senet düzenleniyor ayrıca dediğiniz kısma 'yüksek lisans süresince yazmanız' gerekir zira yüksek lisans için azami 3 sene şartı var 2 yılda bitirmek zorunlu değil.

baL*

Öğrenci
Yüksek Lisans ve Doktora için ayrı iki senet düzenleniyor ayrıca dediğiniz kısma 'yüksek lisans süresince yazmanız' gerekir zira yüksek lisans için azami 3 sene şartı var 2 yılda bitirmek zorunlu değil.

Teşekkür ederim. Şu an 3. yarıyıldayım, yani dediğim gibi bir şey olmaz değil mi? Yüksek lisans bitince de hemen doktoraya başka bir üniversiteye gidebilirim?

donovan

Öğrenci
ÖNEMLİ!! ÖYP TAAHHÜTNAME VE KEFALET SENEDİ HAKKINDA(yanlış yere konu açtıysam kusura bakmayın çünkü acil bir soru)

Arkadaşlar hepinize merhaba. Bildiğiniz üzere bugün saat 17:30 'da kapanacak tercihler.

Çok önemli bir sorum olacaktı:

Kadromuzun bulunduğu üniversitede yüksek lisans ve doktora programı yok. Dolaysıyla bizi diğer bir üniversiteye görevlendiriyorlar. Gönderirken de senet imzalatıyorlar kefillerle beraber. Doktora sonrası da geri dönüyoruz zorunlu hizmet kapsamında.

Başka bir üniversitede yüksek lisans + doktoraya devam ederken -atıyorum- bu zorunlu hizmeti yapmamızı engelleyecek şekilde sağlık problemlerimiz oldu.[YÖNETMELİKLERİN HİÇBİRİNDE BU YAZMIYOR; ÇOK ARAŞTIRDIM] Mesela doktoranın 2.yılındayken vefat durumu oldu, sakat kalındı vb. gibi nedenlerle zorunlu hizmet yerine getirilemeyecek duruma geldi. Bu durumda bize, o ana kadar yapılan masraflar kefillerden mi karşılanıyor? Yoksa senet hükümleri vefat durumu olduğu için veya çok ciddi sağlık durumu olduğu için(sakat kalma vb.) iptal mi ediliyor?

Malumunuz üzere kefil bulmak çok zor; bulunduğunda da sorumluluk yüklemek daha zor.

Umarım cevap yazarsınız. Bu benim için önemli çünkü. Hayatın binbir türlü hali var sonuçta. Bu kadar ağır şartlara imza atarken insan herşeyi düşünüyor.

Şimdiden çok teşekkür ederim.