Selçuk üni i. YL hakkında

Merhaba arkadaşlar..geçen gün Selçuk üni. Tezli YL için onların yaptığı bilim sınavına girdim. YL yi kazanabilmek için ales in % 50 si, gno nun% 25i ve yaptıkları bilim sınavınnın da % 25 ini alarak ona göre yerleştiriyorlar.(ayrıca YL duyurusunda bilim sınavında 50yi geçemeyenler değerlendirmeye alınamaz gibi saçma bir madde de var) velhasıl kontejanı 6 kişi olan YL sınavına benim bildiğim 55 kişi girdik. Toplamda 6 kişilik konyejanı vardı.Ve sonuçlar açıklandı sadece 6 kişi YL sınavından 50 ve üzeri almış ve haliyle onları tek aldılar. Bilim sınavından 35 verilmiş bana ve o şekilde bile toplam puanım yerleşen 2 kişiden yüksek ama sırf bilim sınavı 50 yi geçmediği için değerlendirmeye almadılar .. itiraz etsek birşey değişr mi acaba?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

pdrmi

Öğrenci
Birşey değişeceğini sanmıyorum. Puanınız 50nin altında olduğu için direk elenmiş sayılıyorsunuz. Puanınızın diğerlerinden yüksek olması birşey değiştirmez. Zaten selçukta kaç kişi alınacaksa barajı o kadar kişi geçiyor yada iki üç yedek olacak şekilde geçiyor genelde. Aksini görmedim şimdiye kadar.

Mücinho

Öğrenci
Aynı şey geçen sene Selçuk İİBF'de benim başıma geldi. 50 şartı koymuşlardı bilim sınavına girdim, çok iyi beklerken (en az 70 alabilecek bir kağıt verdim) 45 verip liste dışı bıraktılar ve alacakları bi elemana 53 puan vererek onu listeye dahil ettiler, üni içinde enstitü, rektörlük vs uğraşma vakit kaybı olur, doğrudan BİMER'e ve YÖK'e dilekçe yaz, durumunu güzelce anlat. Sonuç çıkar mı? Cevabım yok, buna ama adaletsizlik karşısında sessiz kalmaktan iyidir. Geçen sene ve bu sene Selçuk Üniversitesi Bilim Sınavları incelense çok çok sıkıntılı sonuçlar ortaya çıkacaktır. (Akrabalık,yalaka öğrencileri kayırma ve bazı hocaların kız öğrencilerle gönül ilişkisi gibi)

gkhneser7

Öğrenci
Son yazdiklarin dan dolayi adamlar sana dava açsa açar giremedin diye saçma bahaneler bulma

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Son yazdiklarin dan dolayi adamlar sana dava açsa açar giremedin diye saçma bahaneler bulma

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kafan iyi mi senin birader ? Burda bilgi alışverişinde bulunuyoruz.. illa kulp takacak bişey bulmayı maharet sanıyorsunuz. Kontejanı 6 kişi olan sınavdan sadece 6 kişinin 50 üzeri alması tuhaf gelmiyor mu sana da ? Kontejan üstü kadar kişi 50 yi geçse ve sıralama ya göre yüksek puanlı olanlar yerleşse amenna ama aksi bir durum varsa da ben bunun altında birşey ararım. En azından işkillenirim. Ve aynı durumu yaşamış olabilecek lerden fikir sahibi olmak istedim.

Birşey değişeceğini sanmıyorum. Puanınız 50nin altında olduğu için direk elenmiş sayılıyorsunuz. Puanınızın diğerlerinden yüksek olması birşey değiştirmez. Zaten selçukta kaç kişi alınacaksa barajı o kadar kişi geçiyor yada iki üç yedek olacak şekilde geçiyor genelde. Aksini görmedim şimdiye kadar.
Yedek falan yok listede işte..diyelim bu 6 kişiden bi kaçı kayıt yaptırmadı o zmaan ne olacak boşmu kalacak yanii.. Akıl sır erdirmek güç bu ünilerin icraatları na

Aynı şey geçen sene Selçuk İİBF'de benim başıma geldi. 50 şartı koymuşlardı bilim sınavına girdim, çok iyi beklerken (en az 70 alabilecek bir kağıt verdim) 45 verip liste dışı bıraktılar ve alacakları bi elemana 53 puan vererek onu listeye dahil ettiler, üni içinde enstitü, rektörlük vs uğraşma vakit kaybı olur, doğrudan BİMER'e ve YÖK'e dilekçe yaz, durumunu güzelce anlat. Sonuç çıkar mı? Cevabım yok, buna ama adaletsizlik karşısında sessiz kalmaktan iyidir. Geçen sene ve bu sene Selçuk Üniversitesi Bilim Sınavları incelense çok çok sıkıntılı sonuçlar ortaya çıkacaktır. (Akrabalık,yalaka öğrencileri kayırma ve bazı hocaların kız öğrencilerle gönül ilişkisi gibi)
Az çok bende duydum bunların hepsini..kendi ütopyalarını kurmuşlar adeta..kendi kızını asistanı yapan hocayı bile biliyorum ben..neresinden tutsak eldw kalır cinsten..