Salon Başkanlığı ve Kare Kod Toplama

goggles

Araştırma Görevlisi
Arkadaşlar. ben bugünkü ales sınavında ilk kez görev aldım ve salon başkanıydım. karekodları sınavdan önce değil, sınav esnasında kitapçıklardan çıkartarak yapıştırdım. bir sorun teşkil eder mi?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Arkadaşlar. ben bugünkü ales sınavında ilk kez görev aldım ve salon başkanıydım. karekodları sınavdan önce değil, sınav esnasında kitapçıklardan çıkartarak yapıştırdım. bir sorun teşkil eder mi?

Zaten bugüne kadar hep sınav esnasında alıyorduk, kılavuzda da öyle yazıyordu ben de dikkat ettim ilk defa bu sınavda sınavdan önce toplayınız yazılmış ama bir sorun olmaz hocam merak etmeyin sizin hakkınızda soruşturma açılacak bir durum söz konusu bile olmaz bunun için :)

ran

Doçent
2014 YGS'de de sınavdan önce alın deniyordu sanırım. Ama ondan öncesinde hep sınav esnasında alın deniyordu. :) Karekod olayı çıktığı günden beri ben hep sınav öncesinde topladım. Bina sınav sorumluları inisiyatif size ait dediler, ben de inisiyatif kullandım. Bir sorun çıkmadı şükür. :)

aktan

Doçent
Ben sınav esnasında özellikle Tus gibi sınavlarda adayların dikkati dağılmasın diye hep sınavdan önce topladım...Demek ki beni kameradan görüp doğru bir uygulama olduğunu anlamışlar ve doğru olanı yapmışlar...Hiçbir sorun olmaz hocam içiniz rahat olsun...BAna olmadı hiçbirşey..:)

goggles

Araştırma Görevlisi
olur da aday kitapçık no sunu ya da tc no sunu yanlış kodlarsa bunun sorumlusu aday mı yoksa salon başkanı mıdır? salon başkanı doldurulup doldurulmadığına mı bakıyor yoksa kodların doğruluğuna tek tek bakıyor mu?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
olur da aday kitapçık no sunu ya da tc no sunu yanlış kodlarsa bunun sorumlusu aday mı yoksa salon başkanı mıdır? salon başkanı doldurulup doldurulmadığına mı bakıyor yoksa kodların doğruluğuna tek tek bakıyor mu?

Tamamen aday sorumlu, sadece karekodu yanlış yapıştırırsanız ve adayın puanı hesaplanmazsa siz sorumlu olursunuz.

Kutadgu

Moderator
Sayın Hocalarım; LYS de bana da salon başkanlığı gelmiş. İlk defa böyle bir göreve vakıf olacağım. Ben de karekodları sınavdan 5 dakika önce sökmek ve aday yoklama listesine yapıştırmak istiyorum. Sınav esnasında konsantrasyon dağıtmamak için. Bunun herhangi bir sakıncası yokturdur değil mi? :)

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Sayın Hocalarım; LYS de bana da salon başkanlığı gelmiş. İlk defa böyle bir göreve vakıf olacağım. Ben de karekodları sınavdan 5 dakika önce sökmek ve aday yoklama listesine yapıştırmak istiyorum. Sınav esnasında konsantrasyon dağıtmamak için. Bunun herhangi bir sakıncası yokturdur değil mi? :)

Hocam hayırlı olsun :D biraz daha fazla sorumluluk alacaksınız hele birden fazla oturum varsa işler biraz daha karışık oluyor ama üstesinden gelirsiniz :) zaten artık ÖSYM karekodların sınavdan önce toplanmasını istiyor siz de doğrusunu düşünmüşsünüz.

GaLiLEo

Öğrenci
nazmi hocam çok özür dilerim rahatsız ediyorum ama özel bir sorum vardı. Yol göstermeniz neticesinde şekillenecek yarın bir görüşmem var, [email protected] adresine mail attım. Yanıtlamanız mümkün müdür acaba ? Saygılar...

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
nazmi hocam çok özür dilerim rahatsız ediyorum ama özel bir sorum vardı. Yol göstermeniz neticesinde şekillenecek yarın bir görüşmem var, [email protected] adresine mail attım. Yanıtlamanız mümkün müdür acaba ? Saygılar...
Konu nedir acaba bir çok mail gelmekte? Özel mesaj ve mail yolu ile cevaplamıyoruz ancak önemliyse yardım etmeye çalışayım.

A

Akademik Forum

Guest
Karekod

Nazmi Hocam;
Diyelim ki gözetmenler karekodlari cikarmaya yardimci oluyor ve son dakikada gelen adaylari içeri aliyor. Bu esnada salon başkanida karekodlari yapistiriyor aday kontrol listesine. Oldu ki sirada bir karisiklik yapti farkina varmadan salon baskani karekodlari yapistirirken. Gozetmen olarakta karekodlarin üstundeki o küçuk numaralarla soru kitapçiklarindaki her birini kontrol edebilecek zamanda imkanda pek yok. Bunun yaptirimi gözetmenler üstünde olur mu? Olursa ne olur? Kamera kaydi yok. Adayin sinav iptali veya sinav sonucu karisikligi soz konusu olurmu? Kafami kurcalayan seylerden biride cevap anahtarlarinin ustune kodlanan soru kitapçik numarasimi yoksa aday kontrol listesine yapistirilan karekodmu esas aliniyor sinavlar okunurken. Cevabiniz için şimdiden teşekkurler.

goggles

Araştırma Görevlisi
Bugünkü LYS'de türk dili testi kitapçıklarından birindeki karekod etiketini herhalde çok sağlam yapıştırmışlar yerinden çıkaramadım. Çıkarmaya çalıştığımda baktım yırtılıyor ben de yerinde bıraktım aday yoklama listesine yapıştıramadım ve bunu tutanakta bildirdim. Bir sorun çıkar mı?

panzehir65

Öğrenci
Benim gorev yaptigim okulda her sinifta ayni sorun yasandi. Sinifimda 15 ogrenci vardi. 12 kisinin karekodu acilmadi. Makasla kesip yapistirdi butun siniflar. Bina sinav gorevlisi oyle yapmamizi istedi.

MediaPad 10 LINK cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

scienziato

Öğrenci
yok hocam çıkmaz. aynı şey bende de oldu.zaten sınav öncesi bina sınav sorumlusu bu konuda uyarmıştı, ösym den de mesaj atmışlar bu sabah bu konuyla ilgili bina sorumlularına. eğer olursa tutanağa şu salonda şu sırada şu tc li kişinin şu nolu sınav kitapçığında karekodda sorun çıkmıştır şeklinde not düşün demişti sorumlu. bende öyle yaptım. rahad olun ;)

A

Akademik Forum

Guest
kpss

kpss de salon başkanıydım ve gelmeyen bir öğrencinin karekodunu çıkartıp aday kontrol listesine yapıştırdım.tutanak tutamadım. başıma ne gelebilir.?

kalamarci

Öğrenci
Ben de merak ediyorum bu konuyu; gecen hafta bir arkadasim sehven yapmis. Sinava gelmeyen adayin kitapcigini acip karekodunu aday listesine yapistirmis. Gelmeyenler listesine tc yazip, aday cevap anahtarina da aday sinava girmedi diye isaretlemis. Var mi daha once basina boyle bir olay gelen.

Son düzenleme: