" PaNDoX " YDS ile İlgili Her Konuda Yardımcı Olmaya Hazır..!

PaNDoX

Öğrenci
Merhaba değerli arkadaşlar ve hocalarım,

YDS ile alakalı her türlü konuda elimden geldiğince sizlere yardımcı olmaya hazırım ....

Teşekkürler, Saygılar...

-scholar-

Öğrenci
Merahaba, yardım etme duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederim. Ben son girdiğim Üds sınavdan 49 aldım (teknik bilgi ile). Daha sonra, okuma ve anlama dayalı çalışmalıyım diyerek işe koyuldum: sırasıyla, 5 bin civarı kelime ezberledim, okumalar yaptım (reader at work 1, els, gazete,makale), her bölümden bol soru çözdüm şimdi soru bankamı bitirip, sınava son iki hafta kala denemeler yapmayı planlıyorum. Amacım araştırma görevlisi olmak ve ingilizcem mümkün oldulğu kadar yüksek olmalı. Bu nedenle igilizceden 80+ gibi bir puan almam şart. Böyle bir puanı almak için başka neler önerirsiniz, yoksa 85-90 almak ingilizce okuyanlar haricinde çok mümkün değil mi acaba? Bir de acaba 85-90 alan arkadaşlar daha başka nasıl çalışmış olabilirler. Bu konuda görüşlerinizi yazarsanız sevinirim teşekkürler...

PaNDoX

Öğrenci
Olur mu hiç öyle şey İngilizceyi çalışan herkes 90+ alabilir. Şimdi bundan sonra yapmanız gereken tek şey bol bol okuma yapmak ve çıkmış soruları TEKRAR TEKRAR çözmek bundan hiç gocunmayın sürekli çıkmış soruları tekrar tekrar çözün ki zaten belli bir seviyedesiniz ki bu ilk YDS sınavı da bana göre kolay olacak KPSS adayları da bu sınava gireceği için ama şıklara dikkat edin yuvarlama cevaplar olacaktır özellikle cümle ve paragraf tamamlamalarda...

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca sizleri dil üzerine olan kendi forumuma da davet ederim => www.dilportali.com

fakat tabiki burada da yardım edeceğim...

-scholar-

Öğrenci
Olur mu hiç öyle şey İngilizceyi çalışan herkes 90+ alabilir.

- - - Güncellendi - - -
Ben şunu demek istedim açık ve net olarak yanlış anlama olmasın sakın: ingilizce üzerine lisans eğitimi alan (müt. tercümanlık, ing. öğrtm. gibi) arkadaşlar 90 ve üstü puan alıyorlar genelde. Diyorum ki, onlar gibi yani üniv.de ing. üzerine okuyan arkadaşlar gibi yüksek bir puan almak bizler için çok mu zor, eğer öyle ise ne yapmalıyız ki bu çalışmayla sen mutlaka 80 üstü alırsın denilsin. İnşallah anlatabilmişimdir. Evet okuma yapmaya devam edeceğim, tavsiyeler için teşekkürler...

PaNDoX

Öğrenci
Bakın zaten Türkiye'deki Yabancı Dil Sınavları bilgi ölçmez ben ne öğretmenler gördüm hiç bir şey bilmediği halde +90 alan ya da adı ingilizce öğretmeni ama 70+ alamayan, yapmanız gereken en önemlli şey eğer gramer altyapınızda eksikler var ise onları tamamlamanız sonra bol bol anlayarak ve hızlı bir şekilde okuma yapmak ve amacınız YDS den yüksek puan almaksa tekrar tekrar çıkmış soruları çözerek kavrayarak YDS ve ÖSYM'nin mantığını anlamak...

-scholar-

Öğrenci
Evet istisnalar var tabiki. Gramerim iyi, ben yargının soru bankasını almıştım onun yerine çıkmış sorulara bakayım o zaman değil mi. ösym mantığı için? Bir de okumak için makale hikaye farkeder mi intermediate seviyesinde bulduğumu okuyayım mı? ne dersniz peki siz?