Pandemi Nedeniyle Ek Süre (ÖYP)

fryta

Öğrenci
Herkese merhaba
Ben ÖYP araştırma görevlisiyim. Lisansüstü eğitim yaptığım üniversiteye 35. madde ile geçici görevlendirme almıştım ve halen bu kurumda çalışıyorum. Doktora son dönemindeyim. Pandemi nedeniyle ek süre almak için bu dönem enstitüye başvurdum. Şayet ek süre talebim kabul edilirse;
1. Kadro süremin uzaması için ne yapmam gerekiyor?
2. Kadroda bulunma işlemini atandığım kurum mu yoksa lisansüstü eğitim aldığım kurum mu yapıyor?
3. Ek süre aldığım takdirde kadromun olduğu kuruma dönmem gerekir mi?

Bu hususlarda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. Teşekkürler.

sagacious

Öğrenci
Herkese merhaba
Ben ÖYP araştırma görevlisiyim. Lisansüstü eğitim yaptığım üniversiteye 35. madde ile geçici görevlendirme almıştım ve halen bu kurumda çalışıyorum. Doktora son dönemindeyim. Pandemi nedeniyle ek süre almak için bu dönem enstitüye başvurdum. Şayet ek süre talebim kabul edilirse;
1. Kadro süremin uzaması için ne yapmam gerekiyor?
2. Kadroda bulunma işlemini atandığım kurum mu yoksa lisansüstü eğitim aldığım kurum mu yapıyor?
3. Ek süre aldığım takdirde kadromun olduğu kuruma dönmem gerekir mi?

Bu hususlarda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. Teşekkürler.

Pandeminin ilk başladığı zaman Yök bir karar almıştı. Hemen cevabı vereyim...Ek süreden kasıt, öğrenciliğiniz için kayıt dondurmak ise, 35. maddeniz bozulur ve kadronuzun olduğu yere geri dönersiniz... şu anda o kararın tarihini ve sayısını hatırlayamadım ama öyle bir şey vardı diye hatırlıyorum. Siz yine de araştırın