Okutmanlık ve İstifa

bttrfly

Öğrenci
mrb öğretmenlerim...forumdan az çok bilgi edindim ama sorayım yine de tam bilgi için.ben okutmanlığa başvurmak istiyorum. ama fikrimi değiştirip meb e geçmek istersem istifa süreci nasıl işliyor? yani istediğim zaman istifa edebilr miyim yoksa zorunlu çalışma süresi var mı ? şimdiden teşekkür ederim :)

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Öğretim üyeliği dışındaki tüm akademik kadrolarda yani okutman, araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, uzman, çevirici kadrolarında istifa için süre ve sayı sınırı yoktur.

aselhercai

Öğrenci
peki mevcut öypliler dil kursundan döndükten sonra 6 aylık zorunlu hizmetini yaptıktan sonra istifa edip yard. doç. kadrosuna başvurabilir mi? ya da önce başvurup sonra istifa edebilir mi? bi tazminat ödemek gerekir mi?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Mecburi hizmet bittikten sonra istifa edebilirsiniz bir yaptırım kalmıyor. Önce başvurup kazanırsanız ve sonra istifa ederseniz daha garanti olur tabiki :)

relaxy

Doçent
Mecburi hizmet bittikten sonra istifa edebilirsiniz bir yaptırım kalmıyor. Önce başvurup kazanırsanız ve sonra istifa ederseniz daha garanti olur tabiki :)

Nazmi hocam dil eğitimi için senet imzalamadan istifa edip üniv. ile ilişiğmi tamamen kesersem bana bugüne kadar ödenen paraların geri isteneceğini söyledi dekan, ve 2 yıl boyunca öyp başvuramazsın dedi, bunlar doğru mudur, yoksa göz korkutmak için mi söylemiş olabilir ????

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Denilenlerin hic bir hukuki dayanagi yoktur. Rahatlıkla istifa edebilirsiniz. Hiçbir hak iddia edemezler 1 kurus bile alamazlar istida edip ayni gun baska memuriyete baslayabilirsiniz buna oyp de dahil

relaxy

Doçent
Denilenlerin hic bir hukuki dayanagi yoktur. Rahatlıkla istifa edebilirsiniz. Hiçbir hak iddia edemezler 1 kurus bile alamazlar istida edip ayni gun baska memuriyete baslayabilirsiniz buna oyp de dahil

Hocam bilgi için teşekkürler ancak bunu söyleyen kişi dekan olduğundan, özellikle de 2 yıl boyunca ÖYP başvuramazsın dediğinden dolayı açıkçası oldukça ürktüm ve elim ayağıma dolaştı desem yeridir... Yani önümüzdeki hafta istifa etsem, aralıkta yapılması olası olan ÖYP ek yerleştirmelerine hiçbir kısıtlama yaşamadan başvurabiliyorum doğru mudur Nazmi Hocam ???

relaxy

Doçent
Forumda
personelci35 Nickli Üyeden Alıntı
rms sorunuzun cevabı.... İstifa ederseniz; imzaladığınız senet tutarı üzerinden %50 fazlasını ödemek zorundasınız. Eğer öyp den girdinse istifqdan sonra 1 yıl süre ile öyp kontenjanından faydalanamassınız..

bu doğru mudur ??

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Hocam bilgi için teşekkürler ancak bunu söyleyen kişi dekan olduğundan, özellikle de 2 yıl boyunca ÖYP başvuramazsın dediğinden dolayı açıkçası oldukça ürktüm ve elim ayağıma dolaştı desem yeridir... Yani önümüzdeki hafta istifa etsem, aralıkta yapılması olası olan ÖYP ek yerleştirmelerine hiçbir kısıtlama yaşamadan başvurabiliyorum doğru mudur Nazmi Hocam ???
Sadece ÖYP yerleştirmelerinde eksik veya yanlış bilgi ile tercih yapılıp kazanıldığı zaman aynı sene içindeki yerleştirmelere katılamazsınız. Sizinle ilgisi yok. Hiç bir kısıtlama olmadan başvurursunuz. Bunu yapan 3 kişi tanıyorum. Dekanınız ne yazık ki yanlış bilgi vermiş veya gözünüzü korkutmak istemiş. Balon yani o bilgiler.
Forumda
personelci35 Nickli Üyeden Alıntı
rms sorunuzun cevabı.... İstifa ederseniz; imzaladığınız senet tutarı üzerinden %50 fazlasını ödemek zorundasınız. Eğer öyp den girdinse istifqdan sonra 1 yıl süre ile öyp kontenjanından faydalanamassınız..

bu doğru mudur ??
Siz senet imzalamadım dediniz değil mi? Senet olayı ok ama istifs sonrası ile ilgili bilgi yanlış.

relaxy

Doçent
Sadece ÖYP yerleştirmelerinde eksik veya yanlış bilgi ile tercih yapılıp kazanıldığı zaman aynı sene içindeki yerleştirmelere katılamazsınız. Sizinle ilgisi yok. Hiç bir kısıtlama olmadan başvurursunuz. Bunu yapan 3 kişi tanıyorum. Dekanınız ne yazık ki yanlış bilgi vermiş veya gözünüzü korkutmak istemiş. Balon yani o bilgiler.
Siz senet imzalamadım dediniz değil mi? Senet olayı ok ama istifs sonrası ile ilgili bilgi yanlış.

Evet hocam senet imzalamadım, ancak prof. dr. ünvanına ulaşan ve dekan konumunda bulunan bir hoca!!! neden böyle göz korkutmaya çalışır ve yalan yanlış bilgilerle insanların zihinlerini bulandırır anlamak oldukça güç !!!

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Hocam, akademik kadrolarda istifa için süre veya sayı sınırı yoktur belki kendi de yanlış biliyordur ÖYP konusunda ama içiniz kesinlikle rahat olsun kimseye hesap vermeden istifa edersiniz.

karmate

Öğrenci
Okutman maaşları ne kadar acaba? Araştırma görevlisi gibi maaşa ek bir şeyler alıyor mu? Bir de okutmanlık kadrosunda 5 neyi ifade ediyor acaba?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Bu durum kalkmadı mı ortadan? Hatalı beyanda bulunanlardan da %3 kesinti yapılacak ancak başvuru yapabilecekler diye duyurdunuz en son...?
Ben o mesajı yazdıktan 2 gün sonra kalktı evet.

Okutman maaşları ne kadar acaba? Araştırma görevlisi gibi maaşa ek bir şeyler alıyor mu? Bir de okutmanlık kadrosunda 5 neyi ifade ediyor acaba?
5'in hiç bir anlamı yok. Okutmanın maaşı 1850 tl ek ödeme yok.