Okutmanlık Başvurularında Yüksek Lisans Şartı

doblex

Öğrenci
arkadaşlar, son düzenlemeyle tezsiz yüksek lisansın artık doktora başvurusunda kabul edilmediğini biliyoruz.
benim sorum şu olacaktı, okutmanlık ilanlarında istenen yüksek lisans yapıyor olmak veya yüksek lisans yapmış olmak için tezli veya tezsiz ayrımı var mı?
bulunduğum şehirde sadece tezsiz var da. eğer işe yaramayacaksa yapmayacağım.
bir de bu yüksek lisans illlaki ingilizce öüretmenliğinden mi olmak zorunda? (ingilizce öğretmenliği mezunuyum.) yoksa eğitim bilimlerinden yapsam da olur mu?

doblex

Öğrenci
evet bulundugum şehirde tezli yok. ben de baska sehire gitmek istemiyorum. cünkü aynı zamanda bi işte calısıyorum.
okutman olarak calısan arkadasların veya konuyla ilgili net bilgisi olan birileri varsa, cevap verebilirse sevinirim.

kaamos

Araştırma Görevlisi
bilgim değil tahminim var aslında, bence tezsiz kabul edilmez. tezsizi buralarda sadece formasyon niyetine kullanıyorlar.

Oldboy

Akademikpersonel.org
arkadaşlar, son düzenlemeyle tezsiz yüksek lisansın artık doktora başvurusunda kabul edilmediğini biliyoruz.
benim sorum şu olacaktı, okutmanlık ilanlarında istenen yüksek lisans yapıyor olmak veya yüksek lisans yapmış olmak için tezli veya tezsiz ayrımı var mı?
bulunduğum şehirde sadece tezsiz var da. eğer işe yaramayacaksa yapmayacağım.
bir de bu yüksek lisans illlaki ingilizce öüretmenliğinden mi olmak zorunda? (ingilizce öğretmenliği mezunuyum.) yoksa eğitim bilimlerinden yapsam da olur mu?

Sorularınıza şu yönde cevap vereyim: Tezli yüksek lisansı mezun olduğunuz lisans alanından yapın. En garantisi budur. Başka türlü sorularla kafanızı yormayın, çünkü diğer türlü her aşama önünüze engel çıkaracak nitelikte.

Son düzenleme:

doblex

Öğrenci
Sorularınıza şu yönde cevap vereyim: Tezli yüksek lisansı mezun olduğunuz lisans alanından yapın. En garantisi budur. Başka türlü sorularla kafanızı yormayın, çünkü diğer türlü her aşama önünüze engel çıkaracak nitelikte.
teşekkürler, fakat bizim okutmanlıkta durum biraz farklı olduğu için sormuştum ben bunu.
tezliyi tabiki ben de çok isterim ama şu anda yararlanabileceğim sadece tezsiz var malesef :/

by.can

Öğrenci
s.a hocam ben yeni okutmanlığa baş vurmak için hazırlanıyorum .ales sınavından başka bi sınav sonucu gerekiyormu acaba .şimdiden teşekkürler