Okutman Erasmus yapabilir mi?

cyuksel

Öğrenci
Herkese merhaba;
Ben bir devlet üniversitesinde İngilizce Okutmanıyım, aynı zamanda başka bir üniversitede yüksek lisans yapıyorum. Yüksek lisans eğitimim dahilinde 6 aylık bir ersamus eğitimi alma şansım var, ancak bu durumda çalıştığım kurumdan hangi kanun, yönetmeliğe vs. dayanarak izin isteyebileceğimi bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım aydınlatırsa çok sevinirim.

Kolay gelsin.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Herkese merhaba;
Ben bir devlet üniversitesinde İngilizce Okutmanıyım, aynı zamanda başka bir üniversitede yüksek lisans yapıyorum. Yüksek lisans eğitimim dahilinde 6 aylık bir ersamus eğitimi alma şansım var, ancak bu durumda çalıştığım kurumdan hangi kanun, yönetmeliğe vs. dayanarak izin isteyebileceğimi bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım aydınlatırsa çok sevinirim.

Kolay gelsin.
Hocam kendi çalıştığınız kurumdan erasmusla yararlansaydınız hem hibenizi kurumunuz öderdi hem de görevlendirmenizi hizmet görevlendirmesi şeklinde yapardı. Ancak farklı bir kurumdan hem de öğrenci olarak erasmusa hak kazanırsanız kurumunuzdan resmi bir ödeme yapılmaz ancak 89 günlük olmak üzere 39. madde ile araştırma izni verilebilir bu izin 2 kere tekrarlanabilir, dilerseni zöncelikle sözel olarak görüşün izin vermek isterlerse 39. madde için yolluksuz yevmiyesiz yurtdışı eğitim ve araştırma izni dilekçenizi yazın.

cyuksel

Öğrenci
Nazmi Hocam teşekkürler,
peki 39. madde ile gidebilirsem kurumumdan maaş alabilir ve hibeyi erasmus yapacağım kurumdan alabilir miyim?