ÖYP'den 65'i gecmeden 60 ile doktoraya baslanir mi

confianceS

Öğrenci
Merhaba, oyp dil kursundayim puanim su anda 60.yeni atandim.6ay sonunda 65 alamazsam 60im oldugu icin beni doktoraya baslatirlar mi? Yoksa 65 almami mi beklerler?halihazirda da aciktan doktora ogrencisiyim.65i gecemeyenlerin akibeti ne oluyor yani oyp de.

Gamze

Administrator
Merhaba, oyp dil kursundayim puanim su anda 60.yeni atandim.6ay sonunda 65 alamazsam 60im oldugu icin beni doktoraya baslatirlar mi? Yoksa 65 almami mi beklerler?halihazirda da aciktan doktora ogrencisiyim.65i gecemeyenlerin akibeti ne oluyor yani oyp de.

Dili geçmeden ÖYP kapsamında doktora eğitimine başlayamazsınız. Dil eğitiminden sonra atandığınız kuruma döner dili geçmeye çalışırsınız. Atandıktan sonra 2 yıl içinde 65 puanı geçemezseniz kadro ile ilişiğiniz kesilir.

A

Akademik Forum

Guest
öyppppp

merhaba öyp ye başvurmak istiyorum ancak ingilizce de istenilen puanı alamazsam para ödemek zorunda kalıcak mıyım? şimdiden tşk.ler :)

nutritionist

Öğrenci
Dil kursu süreci icinde de maas aldiginiz için dil kursundan sonra cayarsaniz da tazminat odemeniz gerekmektedir. Yanilmiyosam da bu tazminaz toplam aldiginiz maasin 1.5 kati olacaktır.

Gamze

Administrator
merhaba öyp ye başvurmak istiyorum ancak ingilizce de istenilen puanı alamazsam para ödemek zorunda kalıcak mıyım? şimdiden tşk.ler :)

Belirlenen süreler içinde dil puanını geçemezseniz ilişiğiniz kesilir. Senet işi ise okuldan okula değişiyor. Bazı okullar (az da olsa) dil senedinin zorunlu hizmeti yapılmış olsa dahi kurs ücretini talep edebiliyor. Kesin senet istenmez diyemeyiz. Zorunlu hizmet yapılmadıysa senet talep edilir.