ÖYP'de 12 dönemde doktorayı bitirememe

marido

Öğrenci
Merhabalar,

50-d kadrosu ilea araştırma görevlisiyken ve doktoramın tez aşamasındayken öyp ile başka bir üniversiteye atanmıştım.

Halihaızrda devam ettiğim doktorayı ÖYP programına aldırdım. Tez aşamasında olduğum için de danışmanımdan onay alarak atandığım üniversitede görev yapıyordum. YÖK ise 35. madde ile doktora yaptığım yere görevlendirmem gerektiğini söylemiş.

Şimdi senet imzalayıp görevlendirmeyi alacağım lakin çok sıkıntılıyım. Bazı nedenlerden dolayı doktoram 12. dönem sonunda (2015 haziran'ı) bitmeyecek gibi. Şimdi forumda okudaklarımdan anladığım kadarıyla o vakitte doktoram bitmezse;

a) ÖYP kadrosundan ilişiğim kesilecek, işsiz kalacağım. Ancak atılma kalktığı için öğrenciliğim devam edecek, tezime kaldığım yerden devam edebileceğim.
b) senet imzaladığım için o seneti de ödemeye başlayacağım.

Bu çıkarımlarım doğru ise sorularım şunlar

1) Atıldıktan sonra bir iki ay içinde doktorayı bitirirsem atandığım üniversiteye geri dönme şansım var mı?
2) Senette imzaladığım parayı tek seferde mi ödemek zorundayım yoksa taksitle mi alınacak? İşsiz durmda olacağım için ödemeyi ertelemenin bir yolu var mı?

Şimdiden teşekkürler.