ÖYP Puanı Gösterir Belge (ÖYP Kazandı belgesi)

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Ekteki dilekçeyi doldurarak lisansüstü eğitim yapacağınız üniversiteye ÖYP kazandı belgesi olarak verebilirsiniz.

müh3850

Öğrenci
Hocam eline sağlık.
Öyp kazandı belgesi diyorlar bir içerik bir tanımlama hiçbirşey yok. Yardımlarınız için teşekkürler

müh3850

Öğrenci
Nazmi Hocam bir sorum olacak bu belgede ÖYP Puanı yazıyor fakat ben Aksaray Ünv. de görev yapıyorum ve Cari Usülle yani %60 ales %40 kpds ile ilk 4e girdim ve sonra da giriş sınavı oldu ve hepsinin ortalaması alınarak yapıldı.Yani öyp puanımı ne ben biliyorum ne de burdakiler :D Bunu kendim hesaplayıp yazsam bir problem oluşturur mu %50 Ales, %35 Ortalama, %15 Dil hesaplayarak?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Nazmi Hocam bir sorum olacak bu belgede ÖYP Puanı yazıyor fakat ben Aksaray Ünv. de görev yapıyorum ve Cari Usülle yani %60 ales %40 kpds ile ilk 4e girdim ve sonra da giriş sınavı oldu ve hepsinin ortalaması alınarak yapıldı.Yani öyp puanımı ne ben biliyorum ne de burdakiler :D Bunu kendim hesaplayıp yazsam bir problem oluşturur mu %50 Ales, %35 Ortalama, %15 Dil hesaplayarak?
Hocam hesaplayıp yazın ordakilerede hesaplatın sorun olmasın sonra =)

Ommauar

Öğrenci
Ben şu an memleketteyimde bu formu tekrar ünvme gidip imzalatmammı gerekiyor ya kusura bakmayın belki çok aptalca bi soru ama insan kılı kırk yarıyo bu belirsizlik ortamında.Birde şeyi soracaktım örneğin benim öyp puanm 83.25 muhasebe finansmandayım.Bu da tıpkı öyp başvurularındaki gibi olmasın.Yani iyiler her yere başvurursa açkta kalma diye bi sıkıntımız olurmu.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Ben şu an memleketteyimde bu formu tekrar ünvme gidip imzalatmammı gerekiyor ya kusura bakmayın belki çok aptalca bi soru ama insan kılı kırk yarıyo bu belirsizlik ortamında.Birde şeyi soracaktım örneğin benim öyp puanm 83.25 muhasebe finansmandayım.Bu da tıpkı öyp başvurularındaki gibi olmasın.Yani iyiler her yere başvurursa açkta kalma diye bi sıkıntımız olurmu.

Bu formu personelin onaylaması lazım ama sizin yerinize başkası onaylatabilir tabiki. Açıkta kalmak gibi bir durum söz konusu değil diğer konuda cevap verdim sorunuza.

tuba

Öğrenci
arkadaşlar bu belgedeki '' ilgili makama'' yazısı yerine ''x üniversitesi rektörlüğü personel daire başkanlığına'' mı yazacağız yoksa o yazı öyle kalacak mı

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
arkadaşlar bu belgedeki '' ilgili makama'' yazısı yerine ''x üniversitesi rektörlüğü personel daire başkanlığına'' mı yazacağız yoksa o yazı öyle kalacak mı

Başlık kalsın. İlgili makama demek sizin vereceğiniz yer yani lisansüstü kontenjanlarına başvurduğunuz yer. O dilekçeyi personele bırakmayacaksınız sizde kalıcak başvurularda kullanacaksınız. O yüzden değiştirmeyin.

math01

Öğrenci
Arkadaşlar ben bir önceki başvurumda üniversiteme gidip direkt "ilgili makama yazısı varmış" onu verir misiniz dedim,bayanla birlikte doldurduk imzalattık.

cimbom

Öğrenci
Ben ALES puanımı yükselltim de. Personele sonuç belgesini götürdüğüm zaman ona göre hesaplayıp öyp puanı belgemi verirler değil mi?

djanan

Öğrenci
Bu belgeyi almak için bütün günüm heba oldu. Görevli personel bu belgeyi istediğime dair dilekçeyle başvurmam gerektiğini yoksa veremeyeceğini söyledi. Yazdık dilekçeyi verdik ama nafile. Dilekçe işleme girecekmiş de yarın verecekmiş ÖYP puanını gösterir belgeyi. Bu personellerin bizleri azarlamalarından, gerekli evrağı vermemek için işi yokuşa sokmalarından bıktım usandım artık.

math01

Öğrenci
Bu belgeyi almak için bütün günüm heba oldu. Görevli personel bu belgeyi istediğime dair dilekçeyle başvurmam gerektiğini yoksa veremeyeceğini söyledi. Yazdık dilekçeyi verdik ama nafile. Dilekçe işleme girecekmiş de yarın verecekmiş ÖYP puanını gösterir belgeyi. Bu personellerin bizleri azarlamalarından, gerekli evrağı vermemek için işi yokuşa sokmalarından bıktım usandım artık.

Hocam sizde gerekli üslubuyla konuşun" Bugün bana acilen lazım" diye.İlk defa böyle birşey duyuyorum.Sıkıntılarınızı dile getirin hocam.