ÖYP Puanı Geçerlik Süresi Belirsizliği

msttrk

Öğrenci
Malesef ÖYP deki belirsizlikler bir türlü bitmiyor, bunlardan biri de ÖYP puanımızın geçerlik süresi. Atamama esas olarak kullandığım ales puanımın süresi doldu (2008 sonbahar). Saolsun Nazmi Hoca'ya sorduğumda sınava tekrar girip güncellememizi önermişti, şansımı denedim fakat önceki puanıma göre çok düşük bir puan aldım. Daha önceleri de YÖKe sorduğumda devam eder ve devam etmez gibi cevaplar almıştım, bugün tekrar telefonla arayıp durumumu anlattığımda "lisansüstü eğitim için başvuracağınız üniversite kabul ederse olur" cevabını aldım. Bir sonraki aşamada başvuracağım üniversitelere durumumu anlatırken baya bi sorun yaşayacağım, benden yazılı bir belge isteyecekler, keşke öypde kurallar net olsa, bizde ona göre ayaklarımızı uzatsak, soğuk havada dışarda kalmasak :(

ssay

Öğrenci
bu konuda sana kesinlikle katılıyorum. Aynı şey benim de başıma geldi. ben de 2008 kasım ile öyp kadrolarına başvurmuştum.fakat dün ankara ünv. öyp koordinatürüyle konuştum. Güncel puan istediklerini söyledi. Benim böyle bir şeyden haberim yoktu. Ama Allah'tan yöke bu konuda güvenmediğim için her alese girmeye devam etmiştim. 2011 ilkbahar alesinde de 2008 ales puanımdan 1 puan düşüğünü almıştım.Şimdide bağlı olduğum ünv.nin personel daire başkanlığına gidip güncellicem.Keşke yök bunu önceden belirtseydi:(

İNCİ

Öğrenci
Malesef ÖYP deki belirsizlikler bir türlü bitmiyor, bunlardan biri de ÖYP puanımızın geçerlik süresi. Atamama esas olarak kullandığım ales puanımın süresi doldu (2008 sonbahar). Saolsun Nazmi Hoca'ya sorduğumda sınava tekrar girip güncellememizi önermişti, şansımı denedim fakat önceki puanıma göre çok düşük bir puan aldım. Daha önceleri de YÖKe sorduğumda devam eder ve devam etmez gibi cevaplar almıştım, bugün tekrar telefonla arayıp durumumu anlattığımda "lisansüstü eğitim için başvuracağınız üniversite kabul ederse olur" cevabını aldım. Bir sonraki aşamada başvuracağım üniversitelere durumumu anlatırken baya bi sorun yaşayacağım, benden yazılı bir belge isteyecekler, keşke öypde kurallar net olsa, bizde ona göre ayaklarımızı uzatsak, soğuk havada dışarda kalmasak :(

Hocam merhabalar şuan bende sizinle aynı durumdayım. Ales puanımın günü geçti. ve doktoraya başvuramıyorum. bu durumda ilişiğim kesilecek siz nasıl bir yol izlediniz?

Hande

Öğrenci
Ales için ben de sınava girdim. eskiye oranla 3 puan düşük aldım.
peki dil puanım geçerli olacak mı acaba 2012 ye ait puan. (95 almıştım ve tekrar girmek istemiyorum)