ÖYP İlişik Kesilmesi ve Yürütmeyi Durdurma

mavitirak

Öğrenci
merhaba arkadaşlar atandığım kurumdan 35.madde ile yl için başka bir kuruma görevlendirildim. fakat tezimi enstitüden kaynaklanan sebeplerle azami sürede bitiremedim ve kurumumla ilişiğim kesildi dava açaçağım. benden kaynaklı olmayan sebebleri de belgeleyebiliyorum. yürütmeyi durdurur mu mahkeme ve en geç ne zaman sonuçlanır davam? emsal örneklerle bilgilendirirseniz sevinirim

Uncu

Öğrenci
Tez zamanında bitmeyince ilişik mi kesiliyormuş? Ben kendi üniversitesine dönerek tezini tamamlıyor diye biliyordum. Cevap verebilecek varsa ben de merak ettim açıkçası.

mavitirak

Öğrenci
şu an ilişiğim kesildi. kefalet senedim olduğu için senedi ödediğim takdirde öyp haklarım elimden alınıyor fakat araştırma görevlisi olarak kurumumda devam edebiliyorum. dava ile çözme sürecine gireceğim nasıl sonuçlanır bilemiyorum. cevap verebilecek arkadaşları bekliyorum

Mr December

Baş Editör
merhaba arkadaşlar atandığım kurumdan 35.madde ile yl için başka bir kuruma görevlendirildim. fakat tezimi enstitüden kaynaklanan sebeplerle azami sürede bitiremedim ve kurumumla ilişiğim kesildi dava açaçağım. benden kaynaklı olmayan sebebleri de belgeleyebiliyorum. yürütmeyi durdurur mu mahkeme ve en geç ne zaman sonuçlanır davam? emsal örneklerle bilgilendirirseniz sevinirim

Ben bu durum için emsal örnek görmedim hiç maalesef.
ÖYPye kaç girişlisiniz? Hangi aşamadaydınız - YL/Doktora?

_EMİR_

Araştırma Görevlisi
YL bitti mezuniyet belgemi de aldım. 2011 girişliyim öyp ye. emsal örnek ben de göremiyorum nazmi hocam birşey yazar belki

Hocam merhaba öncelikle geçmiş olsun. Şimdi elinizde olmayan sebepler derken bu sebepler geçerli bir sebep mi ve dava açtığınızda haklı olduğunuzu ispatlar belgeler mevcut mu durum nedir hocam ona göre konuşalım.

A

Akademik Forum

Guest
Benim anlamadığım eğer ilişkiniz kesildiyse nasıl oluyor da arş.gör. olarak devam edebiliyorsunuz? Yani senedi ödemeniz durumunda mı ilişkiniz kesilmiyor? Burasını pek anlamadım ama benim bildiğim kadarıyla bu konuda pek bilinen & duyulan bir dava yok. Belki de bir ilk olacaksınız. Eğer sizden kaynaklı olmayan sebepleri belgeleyebiliyorsanız dava lehinize sonuçlanabilir, belki de emsal olursunuz diğer öyp'lilere..

mavitirak

Öğrenci
çok teşekkür ederim hocam öncelikle ilginiz için. ilk olarak azami süreden önce bitirdigime dair jüri talep dilekçem mevcut mahkemede delil olacak ise
ikinci olarak yök ile kurumum arasındaki yazışmalarda kefaleti ödeyip kadromun bulunduğu üniversitede devam edebilecegim anlamına geliyor.

_EMİR_

Araştırma Görevlisi
çok teşekkür ederim hocam öncelikle ilginiz için. ilk olarak azami süreden önce bitirdigime dair jüri talep dilekçem mevcut mahkemede delil olacak ise
ikinci olarak yök ile kurumum arasındaki yazışmalarda kefaleti ödeyip kadromun bulunduğu üniversitede devam edebilecegim anlamına geliyor.

Eğer jüri tarafından azami sürede bitirdiğinizi belgelerseniz o halde davayı kazanırsınız. Bunda bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum hocam.

_EMİR_

Araştırma Görevlisi
çok teşekkür ederim hocam. mahkeme süreci max ne kadar sürüyor bir bilginiz var mı?

Yürütme durdurma istemiyle dava açacaksınız ki burada haklı çıkacağınızı düşünüyorum. Yürütme durdurma ise 3-4 ayda çıkar. Mahkemenin esastan karar vermesi de 8-10 ay sürer. Ama yürütme durdurma çıktığı zaman zaten işinize dönersiniz.

marido

Öğrenci
şu an ilişiğim kesildi. kefalet senedim olduğu için senedi ödediğim takdirde öyp haklarım elimden alınıyor fakat araştırma görevlisi olarak kurumumda devam edebiliyorum. dava ile çözme sürecine gireceğim nasıl sonuçlanır bilemiyorum. cevap verebilecek arkadaşları bekliyorum

Şubatta değişen 10. madde sonrası öğrenciliğiniz düşmedi mi? Öğrenciliğiniz düştüyse sizi nasıl araştırma görevlisi olarak görevlendirdi kurumunuz? Benzer sıkıntıyı ben de yaşıyorum da biraz detaylandırır mısınız?

goggles

Araştırma Görevlisi

İyi de usul ve esaslarda azami süre aşımında kadro ile ilişiği kesilir ve senet işlemleri başlar şeklinde ibare var. Siz nasıl oluyor da kadronuzun bulunduğu üniversitede devam edebiliyorsunuz? Yani senedi ödeyince kadro devam eder diye birşey yok ki. Bence bu işte bir yanlışlık var ya da biz şimdiye kadar hep yanlış biliyormuşuz.

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba, hocam. Ben de tezimi zamanında bitirdim fakat danışman ve jürü üyelerinin keyfi tutumları yüzünden tezim geçmedi ve dava açtım. Şuan ilişiğimi kesip senedi ödetmek istiyorlar. Yök ile yapmış olduğunuz yazışmaları bana iletmeniz mümkün mü?