ÖYP ile İlgili Birkaç Soru...

september87

Öğrenci
hocam bu dönem hacettepe doktorayı kazandım ve bu dönem dondurdum. sorum şu. eğer hacettepe bölümümden öypli öğrenciler için doktora kontenjanı açmazsa (geçen dönem bölümümden açmadı) ben başka üniversite seçmem mi gerekecek. yani bu dönem hacettepede kazandığım doktoranın bir önemi olmayacak mı?

Mr December

Baş Editör
hocam bu dönem hacettepe doktorayı kazandım ve bu dönem dondurdum. sorum şu. eğer hacettepe bölümümden öypli öğrenciler için doktora kontenjanı açmazsa (geçen dönem bölümümden açmadı) ben başka üniversite seçmem mi gerekecek. yani bu dönem hacettepede kazandığım doktoranın bir önemi olmayacak mı?

Dondurduysanız sorun yok. Oraya görevlendirme alırsınız.

september87

Öğrenci
öyp ile hemşirelik mezunu adı altında açılan kadrolardan birine diyelim ki atandım. ben yüksek lisansımı çocuk sağlığı hemşireliğinde yaptığım için doktoraya çocuk hemş.de doktoraya göndermelerini isteyeceğim tabiki. ancak kazandığım üniversitenin çocuk hemş. de ihtiyacı yoksa beni ihtiyaçları olan bölümde örneğin halk sağl.hemş. göndermek isteyeceklerdir. böyle bir hakları var mı? yoksa ben çocuk hemş. doktorayı tercih edebilirmiyim ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

september87

Öğrenci
Atandığınız kadronun zaten anabilim dalı olur. O zaman yönlendirirler sizi.

nazmi hocam geçen atamada bazıları hemşirelik anabilimdalı altında bazıları ise çocuk hemşireliği anabilimdalı altında açtı. ben bu durumda 2 sinede başvurabiliyorum. ancak hemşirelik anabilimdalı açanlarda dediğim gibi bir sorun olabiliyomuş. bu durumda ben ne yapmalıyım ?

september87

Öğrenci
hocam eğer biz doktorası olan bir üniversiteyi kazanırsak beni doktora bitince gönderme ihtimali var mı? ben orada araştırma görevlisi kadrosunda kalıp yardımçı doçent kadrosunun gelmesni mi beklicem?

Anthura

Öğrenci
arkadaslar kafamı karıstıran bır sorum var öyp arastırma gorevlılerı suankı tercıh de 2010 2011 2012 yıllarında atanmıs olanların puanları yuzde 10 oranında kesılecek dıye bır yazıyı forumda okumustum ama bır de atandıktan bır yıl sonra kı tercıhlerde kesılır dıye de duydum hangısı dogru suanda kafam karıstı ?

sidneh

Profesör
Ben bu soruyu cevaplamıştım sanki. :S

Şu anki alımlarda "Başkanlığımızca 2011 Aralık ayında ve 2012 Temmuz ayında yapılan yerleştirmeler sonucu, yukarıdaki sebeplerle ataması yapılmayan adaylar ile söz konusu tarihlerde atanmış olup halen ÖYP araştırma görevlisi kadrosunda bulunan adayların 21/12/2012-28/12/2012 tarihleri arasında başvuru yapmaları halinde ÖYP puanlarına % 10 oranında kesinti uygulanacaktır."

Normalde atanıp da gitmeyen ya da kadroda olan adaylara bir sene boyunca %10 kesinti uygulanır.

Anthura

Öğrenci
:):)sidneh hocam cok tesekkurler cevaplamıstınız evet ama ben 2010 2011 2012 de atananların kesılecek yazısını bır yerde daha okuyunca kafam karısmıstı tesekkur ederım sıdneh hocam cevabınız cok acıklayıcı oldu .