Öyp de kayıt dondurma

fthikz

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, şöyle bir durumum var, oyp de yüksek lisansa kaydımı yaptırdıktan sonra kaydı dondurup bir sonraki donem devam edebiliyor muyum? Oyp temmuz 2013 döneminde atandım, ama tercih yapamadım anabilim dalında ilan çıkmadı çünkü, bu sure zarfında tecilim bitti askerlik için ve şu donem yerleştim lisansüstü kaydımı yaptırmam gerekiyor ama askerlik durum belgesi a lamıyorum bakaya kalıp askere gitmem gerektiği için, kaydımı bir şekilde yaptırıp donduramaz mıyım bir donem için. Lütfen bilen varsa yardımcı olabilir mi

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk

fthikz

Öğrenci
Sordum hocam, oyp den haberleri filan yok mecbur gideceksin diyorlar kafayı yedirecek sistem resmen ya, gidersem kayıt yaptıramadan işimi geleceğimi emeklerimi kaybedeceğim,sırf bu yüzden.

Mr December

Baş Editör
Arkadaşlar merhaba, şöyle bir durumum var, oyp de yüksek lisansa kaydımı yaptırdıktan sonra kaydı dondurup bir sonraki donem devam edebiliyor muyum? Oyp temmuz 2013 döneminde atandım, ama tercih yapamadım anabilim dalında ilan çıkmadı çünkü, bu sure zarfında tecilim bitti askerlik için ve şu donem yerleştim lisansüstü kaydımı yaptırmam gerekiyor ama askerlik durum belgesi a lamıyorum bakaya kalıp askere gitmem gerektiği için, kaydımı bir şekilde yaptırıp donduramaz mıyım bir donem için. Lütfen bilen varsa yardımcı olabilir mi

Hocam araştırma görevliliğinden izin alıp askere gidebilirsiniz. Döndüğünüzde tekrar eğitim tercihi yapabilirsiniz.

Bunun dışında bazı enstitüler kayıt için askerlik durum belgesi istiyorlar. O olmadan da kaydınızı yapmayabilirler.