ÖYP Araştırma Görevlisi 6 Aylık Çalışma Raporu Hakkında

Mrb,
Ben ÖYP Araştırma Görevlilerinin 35. maddeyle ilgili görevlendirildikleri yerde yapacağı 6 aylık çalışmaları raporlayıp kadrosunun olduğu yere gönderdiği raporun formatını arıyorum. İlgilenenler yayınlarlarsa ya da nereden bulacağıma dair fikir verirse memnun olurum.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Bir formatı yok geçen bana verdiler doldurt diye görüşler vs. yazıyor üstünde. Size de enstitüden vermeleri lazım. Bendekini ek'e koyuyorum.

doktor33

Öğrenci
söz konusu rapor sadece 35. madde ile görevlendirilenler için mi geçerli yoksa kadrosunun olduğu yerde doktora yapanlar için de böyle bir rapor hazırlanıp YÖK'e gönderilmesi gerekir mi

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Sadece 35. madde ile görevlendirilenler için: "2547 sayılı Kanunun 35. maddesi uyarınca bir başka yükseköğretim kurumuna görevlendirilen ÖYP araştırma görevlileri, mecburi hizmetle yükümlü bulundukları yükseköğretim kurumlarına yılda bir kez bilgilendirme amacıyla rapor sunmakla yükümlüdür."

Siz zaten kendi kurumunuzdasınız.

Tarko

Doçent
Hocam yanlış anlamadıysam bu formu tez danışmanımıza doldurtuyoruz öyle değil mi? bir de henüz danışmanımız atanmadıysa, tez konumuz yoksa ne yapacağız?

Mr December

Baş Editör
Hocam yanlış anlamadıysam bu formu tez danışmanımıza doldurtuyoruz öyle değil mi? bir de henüz danışmanımız atanmadıysa, tez konumuz yoksa ne yapacağız?

Siz doldurup ona imzaya götürüyorsunuz :) O yoğun olduğu için dolduramaz, tip tip bakar bu ne diye =) Ders danışmanınız imzalayabilir birşey olmaz.

@Nazmi: Sizin form ne kıytırıkmış öyle. Bizimkinde ne ararsan var.

ODTÜ : http://oyp.metu.edu.tr/oyp/pages/ilanlar.htm 'dan ÖYP-YÖK Araştırma Görevlileri Değerlendirme Formu

Son düzenleme:

cagcag

Öğrenci
ÖYP Yıllık bilgilendirme raporu

Arkadaşlar merhaba

Öyp usul ve esaslarına göre ylda bir kez bilgilendirme raporu yazmamış gerekiyormuş (benim yeni haberim oldu ve yazmamıştım 3 yılda geçti). öyp kadromun olduğu üniversitedeki hocalarım bununla ilgili sadece raporların gelmediğini söylediler. başkada birşey söylemediler.

bu konu ile ilgili bir yaptırımları söz konusu olabilirmi ?

ikincisi, bizim üniversitenin öyp uygulama yönergesinde bu rapor " tez dönemine geçtikten sonra, yılda bir kez bilgilendirme amacıyla rapor vermekle yükümlüdür" şeklinde yazıyor. Bende tez dönemine geçeli 1 sene (kasım 2013) oldu. bu raporu 2013-2014 yıllık raporu şeklinde şu an yazsam sanırım bir sorun olmaz değilmi ?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Arkadaşlar merhaba

Öyp usul ve esaslarına göre ylda bir kez bilgilendirme raporu yazmamış gerekiyormuş (benim yeni haberim oldu ve yazmamıştım 3 yılda geçti). öyp kadromun olduğu üniversitedeki hocalarım bununla ilgili sadece raporların gelmediğini söylediler. başkada birşey söylemediler.

bu konu ile ilgili bir yaptırımları söz konusu olabilirmi ?

ikincisi, bizim üniversitenin öyp uygulama yönergesinde bu rapor " tez dönemine geçtikten sonra, yılda bir kez bilgilendirme amacıyla rapor vermekle yükümlüdür" şeklinde yazıyor. Bende tez dönemine geçeli 1 sene (kasım 2013) oldu. bu raporu 2013-2014 yıllık raporu şeklinde şu an yazsam sanırım bir sorun olmaz değilmi ?

Herhangi bir yaptırım yok, iki rapor var biri senede iki kere dönem sonunda veriliyor biride sizin tarafınızdan yılda bir kere. Şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşayan olmadı bu konuda. İki ayrı madde var bakınız:

(1) ÖYP araştırma görevlilerine, lisansüstü öğrenim için kayıtlı oldukları enstitü tarafından bir danışman görevlendirilir. Danışman, her yarıyıl sonunda araştırma görevlisi hakkında hazırlayacağı değerlendirme raporunu enstitüye sunar. Bu raporlar düzenli olarak öğrencinin mecburi hizmet yükümlüsü olduğu yükseköğretim kurumuna gönderilir.

(2) 2547 sayılı Kanunun 35 inci maddesi uyarınca bir başka yükseköğretim kurumunda görevlendirilen ÖYP araştırma görevlileri, mecburi hizmetle yükümlü bulundukları yükseköğretim kurumlarına yılda bir kez bilgilendirme amacıyla rapor sunmakla yükümlüdür.

goggles

Araştırma Görevlisi
Herhangi bir yaptırım yok, iki rapor var biri senede iki kere dönem sonunda veriliyor biride sizin tarafınızdan yılda bir kere. Şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşayan olmadı bu konuda. İki ayrı madde var bakınız:

(1) ÖYP araştırma görevlilerine, lisansüstü öğrenim için kayıtlı oldukları enstitü tarafından bir danışman görevlendirilir. Danışman, her yarıyıl sonunda araştırma görevlisi hakkında hazırlayacağı değerlendirme raporunu enstitüye sunar. Bu raporlar düzenli olarak öğrencinin mecburi hizmet yükümlüsü olduğu yükseköğretim kurumuna gönderilir.

(2) 2547 sayılı Kanunun 35 inci maddesi uyarınca bir başka yükseköğretim kurumunda görevlendirilen ÖYP araştırma görevlileri, mecburi hizmetle yükümlü bulundukları yükseköğretim kurumlarına yılda bir kez bilgilendirme amacıyla rapor sunmakla yükümlüdür.

Nazmi hocam, ben 35. madde ile bir üniversitede öyp'liyim. Ben bu rapor olayını bilmiyordum, dolayısıyla 2 sene boyunca hiç rapor göndermedim. Buradaki enstitü de hiç böyle bir rapor istemedi benden. Danışmanımın da haberi yok büyük ihtimalle, o da herhangi bir rapor yollamamıştır enstitüye.
Bir de kadromuzun olduğu ünivresiteye bir rapor yollamamız gerekiyormuş yılda bir kez. Ben onu da yollamadım. Kadromu olduğu üniversite de hiç aramadı beni rapor göndermen gerekiyor diye. Bir sorun ile karşılaşır mıyım acaba. Lütfen yardım edin, paniğe kapıldım.

Tarko

Doçent
Nazmi hocam, ben 35. madde ile bir üniversitede öyp'liyim. Ben bu rapor olayını bilmiyordum, dolayısıyla 2 sene boyunca hiç rapor göndermedim. Buradaki enstitü de hiç böyle bir rapor istemedi benden. Danışmanımın da haberi yok büyük ihtimalle, o da herhangi bir rapor yollamamıştır enstitüye.
Bir de kadromuzun olduğu ünivresiteye bir rapor yollamamız gerekiyormuş yılda bir kez. Ben onu da yollamadım. Kadromu olduğu üniversite de hiç aramadı beni rapor göndermen gerekiyor diye. Bir sorun ile karşılaşır mıyım acaba. Lütfen yardım edin, paniğe kapıldım.

panik yapmayın, hiçbir sorun olmaz.

A

Akademik Forum

Guest
Öyp Danışman Değerlendirme Formu

Merhaba,
Ben 35. madde ile görevlendirilmedim. ÖYP araştırma görevlisiyim. Atandığım üniversitede lisans üstü eğitimimi gerçekleştiriyorum. göreve başlayalı iki buçuk yıl oldu. İlk altı ay zorunlu dil eğitimindeydim. Şu an yüksek lisans tez aşamasındayım. Bu dönem tezimi savunmayı planlıyorum. Yukarıda bahsedilen formdan daha önce hiç haberim olmadı. Geçen hafta bölüm başkanımız tarafından bize bu formlar verildi. Hiçbirimiz 35. madde ile görevlendirilmedik. Bu form bizden neden talep edilmiş olabilir?