ÖSYM sınav başvuru fotoğrafını güncellemek

goggles

Araştırma Görevlisi
Arkadaşlar ben Ösym sınav başvuru fotoğrafımı güncellemek istiyorum. Sistemdeki fotoğrafım 2012 yılına ait. O zaman baya zayıftım. Şimdi yaklaşık 20 kilo filan aldım ve bıyık da bıraktım. O zamanki fotoğrafıma bakınca şimdiyle fark var gibime geliyor ve ileride sınavlarda "bu sen değilsin" gibi sıkıntılarla da karşılaşmak istiyorum. Bu işlemin nasıl yapıldığını bilen var mı? Dilekçe göndermemiz gerekiyor galiba.
1- Dilekçe'yi hangi adrese göndereceğiz?
2- Dilekçe ile beraber yanında herhangi başka belge göndermeli miyiz? (Vesikalık fotoğraf gibi).
3- Bunun için bankaya para yatırmak gerekiyor mu?
4- Kargo yolu ile mi ÖSYM'ye göndereceğiz?

Teşekkürler. Yardımcı olursanız sevinirim.

ivy_ivy

Öğrenci
Arkadaşlar ben Ösym sınav başvuru fotoğrafımı güncellemek istiyorum. Sistemdeki fotoğrafım 2012 yılına ait. O zaman baya zayıftım. Şimdi yaklaşık 20 kilo filan aldım ve bıyık da bıraktım. O zamanki fotoğrafıma bakınca şimdiyle fark var gibime geliyor ve ileride sınavlarda "bu sen değilsin" gibi sıkıntılarla da karşılaşmak istiyorum. Bu işlemin nasıl yapıldığını bilen var mı? Dilekçe göndermemiz gerekiyor galiba.
1- Dilekçe'yi hangi adrese göndereceğiz?
2- Dilekçe ile beraber yanında herhangi başka belge göndermeli miyiz? (Vesikalık fotoğraf gibi).
3- Bunun için bankaya para yatırmak gerekiyor mu?
4- Kargo yolu ile mi ÖSYM'ye göndereceğiz?

Teşekkürler. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam ösymnin 7/24 açık bir hattı var numarasına internetten bakın arayın .Sanırım ösymnin sitesinde bir dilekçe var onu doldurmanız ösymye göndermeniz gerek.Onlar size doğru ve ayrıntılı bilgi verecektir.