Öğretim Görevlisi Akademik Yayın Yapmak Zorunda mı?

medussa79

Öğrenci
Arkadaşlar benim bildiğim öğretim görevlileri ders vermekle yükümlüdür sadece. sözleme zamanı geldiğinde akademik yayını yok diyerek öğretim görevlisinin sözlezmesinin uzatılmaması gibi bir durum olabilir mi.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Arkadaşlar benim bildiğim öğretim görevlileri ders vermekle yükümlüdür sadece. sözleme zamanı geldiğinde akademik yayını yok diyerek öğretim görevlisinin sözlezmesinin uzatılmaması gibi bir durum olabilir mi.
Hayır, araştırma görevlisi ve öğretim üyeleri için böyle bir neden olabilir ama öğretim görevlisi ve okutman için olmaz.

xxxaaa

Öğrenci
Hocam bu sözlesme yenilememe işi o kadar kolay değil. Aaa bunun yayını yok yenilemeyelim aaa bunun çalışması az vs diyip bahane gösteremezler. Öyle olsa hicbir üniversite arş gör. sözleşmelerini yenilemez kişisel sebeplerden dolayı. Hele öğr.görevlileri derslerine girdiği sürece sıkıntı olmaz yayın vs şartı yok. Hatta dröğretim üyelerinin bile 3 sene de bir yayınları incelenir yetersiz olanların dahi sözleşmeleri yenilenir. Anca yüz kızartıcı bir suç vs işlenirse bahane gösterip yenilemezler. Hatta bizim burada bir arkadaş soruşturma içindeydi sözleşmesini yenilemediler dava açtı geri döndü üstüne para bile aldı. Yani o kadar kolay değil yoksa doç prof (kadrolu oluyorlar sanırım onlar) olmayan kimsenin sözleşmesini yenilemez bu akademi