Öğretim Görevliliğinden Araştırma Görevliliğine Geçiş

çinekop

Öğrenci
arkadaşlar, aynı üniversitede öğretim görevliliği kadrosundan araştırma görevliliği kadrosuna geçme kriterleri nelerdir? Kurum içi geçiş senato,vs. kararıyla mı olur yoksa açılan araştırma görevliliği kadrosuna başvurup sınava mı girmek gerekir? Konu hakkında bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

S

shockhan

Guest
arkadaşlar, aynı üniversitede öğretim görevliliği kadrosundan araştırma görevliliği kadrosuna geçme kriterleri nelerdir? Kurum içi geçiş senato,vs. kararıyla mı olur yoksa açılan araştırma görevliliği kadrosuna başvurup sınava mı girmek gerekir? Konu hakkında bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Sınav ile olur Cari alım olursa,ÖYP kadro açarsa merkezi başvuru ile puanınız tercih edenler arasında en yüksekse öyle de girebilirsiniz.

Genel olarak yorum yapacak olursam ;master ve doktora yapmayı tercih ettikleri takdirde kadro bulunursa öğretim üyesi statüsüne de geçebilirler.(araştırma görevlisi olmadan)
Dekan sizinle çalışmak isterse zaten göstermelik bi sınav yaparak Araştırma Görevlisi kadrosuna alabilir.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Araştırma görevlisi iken geçici olarak öğretim görevlisi kadrosu verilebilir ders verebilmesi için ama öğretim görevlisi olan birinin araştırma görevliliğine geçirilmesi yönetmelikte yoktur. Ancak sınavla kazanmanız gerekir.

merhabalar, benim bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. Acaba öğretim görevlisi olarak meslek yüksek okuluna atanan bir kiş sonra istifa edipte öyp ye yada 50/d kadrolu araştırma görevlisine gçiş yapabilir mi?

tosbaaa

Öğrenci
arkadaşlar benim sorum şu

öğretim görevlisi olan biri sonradan yard. doç. olabilir mi? sizce öğretim görevlisi olarak atanmalara başvurayım mı yoksa doktorayı bitirip yard doç için mı başvuruda bulunayım?
bu yaştan sonra da alesle uğraşmak zor geliyor. yeniler 95 alırken ben 68i zor aldım:))

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
arkadaşlar benim sorum şu

öğretim görevlisi olan biri sonradan yard. doç. olabilir mi? sizce öğretim görevlisi olarak atanmalara başvurayım mı yoksa doktorayı bitirip yard doç için mı başvuruda bulunayım?
bu yaştan sonra da alesle uğraşmak zor geliyor. yeniler 95 alırken ben 68i zor aldım:))
Doktorasını bitirmiş herkes yrd. doç. olabilir.

aDNA

Profesör
Doktorasını bitirmiş herkes yrd. doç. olabilir.
Hocama katkıda bulunayım hemen: Yenı acılan Unılerın hemen hepsı Aras.Gör.ÖYP lı veya dışarıdan Dr. unvannı almışlara hemen Yrd.Doc. kadrosunu verırken; bazı büyük Unı ler yayın isteyebiliyor. Hatta bazıları dil sınavında kastıkça kasıyor. Ama köklü Üniv. ler için eleme ya da zorlama mantığıyla yapılıyor bunlar...

Son düzenleme:

efiloglu46

Öğrenci
benim bir sorum olacaktı cevaplarsanız çok sevinirim.
öğretim görevliliğini mi yoksa araştırma görevliliğini mi tercih edersiniz? avantajları nelerdir?

Mr December

Baş Editör
benim bir sorum olacaktı cevaplarsanız çok sevinirim.
öğretim görevliliğini mi yoksa araştırma görevliliğini mi tercih edersiniz? avantajları nelerdir?
Akademik kariyer istiyorum yükselmek istiyorum, kendimi verem etmeye hazırım derseniz eğer ar. gör olmak daha iyi, ben dersime girerim çıkarım paramı alırım kafam rahat olur tatilimi yaparım diyorsanız öğretim görevliliği.

kardelen7535

Öğrenci
Akademik kariyer istiyorum yükselmek istiyorum, kendimi verem etmeye hazırım derseniz eğer ar. gör olmak daha iyi, ben dersime girerim çıkarım paramı alırım kafam rahat olur tatilimi yaparım diyorsanız öğretim görevliliği.

Hocam ıyı gunler , ogretım gorevlısı bu kadar garantı mıdır? memurıyet gıbı mı? bır de dogu veya batıda ki unı'lerde doktora aşamasının zorlugu kolaylıgı aynı mıdır? (danısmanların ıyı oldugu varsayımında)

kertos

Öğrenci
Araştırma görevlisi iken geçici olarak öğretim görevlisi kadrosu verilebilir ders verebilmesi için ama öğretim görevlisi olan birinin araştırma görevliliğine geçirilmesi yönetmelikte yoktur. Ancak sınavla kazanmanız gerekir.

Bunun, mevzuatı, ayrıntısı ya da örneği var mıdır acaba? Soru şu: 35 ile görevlendirilmiş ÖYP'li Arş. Gör. doktora tez sürecinde, kendi adına ders açılmasını isterse dediğiniz gibi geçici olarak öğretim görevlisi olarak görevlendirilebilir mi?