Odtu ve Hacettepe universitesinde dil egitimi Eskisehir yolunda mi aliniyor

confianceS

Öğrenci
Merhaba, Odtu ve Hacettepe universitesinde dil egitimi Eskisehir yolundaki kampuslerde mi aliniyor? Bu civara yakin 1+1evler var mi arkadaslar.ya da nasil bulabilirim.ev arayan kiz arkadaslarda varsa bu civardan haberlesebiliriz..

ideolog

Öğrenci
Merhaba, Odtu ve Hacettepe universitesinde dil egitimi Eskisehir yolundaki kampuslerde mi aliniyor? Bu civara yakin 1+1evler var mi arkadaslar.ya da nasil bulabilirim.ev arayan kiz arkadaslarda varsa bu civardan haberlesebiliriz..

hocam ilk tercihim odtü ama puanım düşük gelir mi bilmem sizin puan kaç kesin gelecek gibi yazmışsınız da merak ettim puanınızı?

Son düzenleme:

confianceS

Öğrenci
Benim puanim 83civari..genelde ilk tercih geliyormus, nitekim ikincisi de Hacettepe.olmadi ikincisi gelir.soylenenler uzerine bende fikir yurutuyorum.var mi o civarda bildiginiz ev.nerden bulunur

A

Akademik Forum

Guest
hacettepeye ulaşım ölüm gibi uzak durun derim
arkadaslar bende ankradaki universiteleri yazdim da haritada odtu ve hacettepe ayni guzergahta gorunuyor.. hacettepeden uzak dur demissiniz birine de odtu den de mi uzak durmaliyiz. son gun degistirebiliriz tercihleri ulasim her ikisine de ayni degil mi

mhmtnl

Öğrenci
Odtu'nun ulasimi kolaydir, hacettepe de personel servislerini kullanabileceksiniz.Ikisinde de ulasim yonunden sorun yasamazsiniz. Ikisinin de dil egitimi cok kalitelidir. Odtu icin yüzuncuyil civarinda hacettepe icin eryaman civarinda uygun evler de mevcut.

LG-E986 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ebrehe

Öğrenci
arkadaslar bende ankradaki universiteleri yazdim da haritada odtu ve hacettepe ayni guzergahta gorunuyor.. hacettepeden uzak dur demissiniz birine de odtu den de mi uzak durmaliyiz. son gun degistirebiliriz tercihleri ulasim her ikisine de ayni degil mi

Merhaba Ankara dışından geliyorsunuz sanırım... Hacettepe mezunu olarak bilgi vereyim. Merkez(kızılay) ve semt servisleri olarak Odtü ulaşımı açık ara öndedir, metro her ikisine gitmekle beraber sefer sıklığının yetersiz oluşu sebebiyle beytepe(hacettepe'nin kampüsü) büyük sıkıntı yaşanmakta. Ayrıca kampüsler haritada yakın gibi gözüksede kesinlikle yürüme mesafesinde değiller.

Konaklama konusunda ise tavsiyem Odtü için 100.yıl semtinde ev bakmanız, 1+1 bulunur mu gerçi bilmiyorum. Güzel havada yürüme mesafesinde diğer türlü toplu taşıma veya otostopla 3-5 dakikalık mesafede. Semt öğrenci ve aile ağırlıklı, güvenli, çarşısı pazarı olan problemsiz kalınabilecek bir yer, kiralara emlak sitelerinden bakıp fikir sahibi olabilirsiniz.

Gelelim Hacettepe'nin Beytepe kampüsüne. Dil eğitiminizin süresini bilmiyorum ama 6 ay civarıysa tavsiyem evle uğraşmadan kampüs içindeki özel yurtlar veya öğrenci evleriyle bir görüşmeniz. Hacettepe öğrencisi olmayanlar kullanabiliyor mu bilgim yok. Kampüs içinde kalırsanız en büyük problem olan ulaşımdan kurtulursunuz. Yemekhane geçen sene 1 tl idi, kahvaltı 75 kuruş. Yemekler fiyata göre iyidir ama alternatif yiyecek içecek yerleri de hayli yeterli. Şehir dışından gelmiş arkadaşlarımdan hali vakti yerinde olup okula arabayla gelenler ya Bilkent yada Çayyolu semtlerinde ev kiralamışlardı. Buralardan Beytepe' ye arabayla ulaşım 5-10dakika arası. Diğer arkadaşlar ise Eryaman'da otururdu, okulun semt servisiyle gidip gelirlerdi ama şimdi semt servisleri kaldırılmış diye duydum şu an ulaşım nasıl sağlanıyor bilmiyorum.

Eğer ulaşım kriterlerinizde önemli ise ve tercih şansınız varsa Gazi yada Ankara Üniversitesi ulaşım olarak çok daha rahat ve problemsizdir.
Kısaca araba yoksa Beytepe'ye ulaşım sıkıntılıdır. Diğer tercihlere fark atacak kadar muazzam bir fark yoksa Hacettepe'yi tekrar düşünün derim.

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba Ankara dışından geliyorsunuz sanırım... Hacettepe mezunu olarak bilgi vereyim. Merkez(kızılay) ve semt servisleri olarak Odtü ulaşımı açık ara öndedir, metro her ikisine gitmekle beraber sefer sıklığının yetersiz oluşu sebebiyle beytepe(hacettepe'nin kampüsü) büyük sıkıntı yaşanmakta. Ayrıca kampüsler haritada yakın gibi gözüksede kesinlikle yürüme mesafesinde değiller.

Konaklama konusunda ise tavsiyem Odtü için 100.yıl semtinde ev bakmanız, 1+1 bulunur mu gerçi bilmiyorum. Güzel havada yürüme mesafesinde diğer türlü toplu taşıma veya otostopla 3-5 dakikalık mesafede. Semt öğrenci ve aile ağırlıklı, güvenli, çarşısı pazarı olan problemsiz kalınabilecek bir yer, kiralara emlak sitelerinden bakıp fikir sahibi olabilirsiniz.

Gelelim Hacettepe'nin Beytepe kampüsüne. Dil eğitiminizin süresini bilmiyorum ama 6 ay civarıysa tavsiyem evle uğraşmadan kampüs içindeki özel yurtlar veya öğrenci evleriyle bir görüşmeniz. Hacettepe öğrencisi olmayanlar kullanabiliyor mu bilgim yok. Kampüs içinde kalırsanız en büyük problem olan ulaşımdan kurtulursunuz. Yemekhane geçen sene 1 tl idi, kahvaltı 75 kuruş. Yemekler fiyata göre iyidir ama alternatif yiyecek içecek yerleri de hayli yeterli. Şehir dışından gelmiş arkadaşlarımdan hali vakti yerinde olup okula arabayla gelenler ya Bilkent yada Çayyolu semtlerinde ev kiralamışlardı. Buralardan Beytepe' ye arabayla ulaşım 5-10dakika arası. Diğer arkadaşlar ise Eryaman'da otururdu, okulun semt servisiyle gidip gelirlerdi ama şimdi semt servisleri kaldırılmış diye duydum şu an ulaşım nasıl sağlanıyor bilmiyorum.

Eğer ulaşım kriterlerinizde önemli ise ve tercih şansınız varsa Gazi yada Ankara Üniversitesi ulaşım olarak çok daha rahat ve problemsizdir.
Kısaca araba yoksa Beytepe'ye ulaşım sıkıntılıdır. Diğer tercihlere fark atacak kadar muazzam bir fark yoksa Hacettepe'yi tekrar düşünün derim.

merhaba cok guzel bilgilendirici bir mesaj olmus.. peki odtu de yani icinde ya da yakininda yurt ya da yari ozel yari devlet tarzinda filan ogrenci evi/yurt var mi biliyor musunuz.ben odtu yu isityorum 6 ay icin ev tutmayayim diyoru.

Gamze

Administrator
merhaba cok guzel bilgilendirici bir mesaj olmus.. peki odtu de yani icinde ya da yakininda yurt ya da yari ozel yari devlet tarzinda filan ogrenci evi/yurt var mi biliyor musunuz.ben odtu yu isityorum 6 ay icin ev tutmayayim diyoru.

ODTÜ'nün içinde yurtları var ancak dil kursuna katılanları kabul edip etmediklerini bilmiyorum. ODTÜ yurtlarının iletişim bilgilerinin olduğu link; ODTÜ | Yurtlar Müdürlüğü | Iletişim

A

Akademik Forum

Guest

Kısaca araba yoksa Beytepe'ye ulaşım sıkıntılıdır. Diğer tercihlere fark atacak kadar muazzam bir fark yoksa Hacettepe'yi tekrar düşünün derim.[/QUOT

Merhaba aşağı eğlence etlikten odtüye nasıl gidebilirim bilginiz var mı

B

Bağlantı

Guest
hacettepeye semt servisleri ve kızılaydan 230 artık yok. sadece metro ile ring yapabiliyorsunuz. Rektörün egoya yazdığı dilekçe: https://www.hacettepe.edu.tr/duyuru/rekduy/AnkBuyuksehirBelServislerhk2014.pdf

odtüye ulaşım nasıl bilmiyorum. İkisine de aynı metroyla gidiliyor ama hacettepe metro durağından kampüse 5500 km var mecbur otobüs ile ring yapmak ya da otostop çekmek gerekiyor.

Kızılayda yaşadığınızı varsayarsak, önce koru metrosuna bineceksiniz. ortalama metrolar 10ar dk arayla kalkıyor ve çok dolu oluyor. 25 dkda hacettepe durağına varıyor. ordanda 10 dk otobüsün dolması 10 dk da kampüse varması var. 55 dkda kızılaydan hacettepede olursunuz. Tabi sabah 9daki ilk dersi kaçırma olasılığınız her zaman var:) yabancı diller yüksek okulu hocaları ilk derse 10 dkdan fazla kalınca kesinlikle derse almıyor.
birde yemekler artık 1,40 oldu kahvaltı da 1,10 filandı galiba.

confianceS

Öğrenci
Cok bilgilendirici olmus arkadaslar tesekkur ederim..dil kursi aciklanacak bugun yarin bakalim, verdiginiz bilgilerden faydalanacagim..sag olun..

Ebrehe

Öğrenci

Odtü vişnelik tesislerinin olduğu kapıya yakın sanki özel bir yurt veya stüdyo dairelerin olduğu bir apartman vardı ama emin değilim, Odtü'den biri daha iyi bilgi verir. Kızılay'a da yurt için bakabilirsiniz. Toplu taşıma ile Odtü'ye 20 dakika civarında varırsınız.

- - - Güncellendi - - -

[/QUOTE]
Merhaba aşağı eğlence etlikten odtüye nasıl gidebilirim bilginiz var mı[/QUOTE]

Direk ulaşım var mı bilmiyorum ama Etlik'ten Kızılay'a oradan Odtü'ye gidebilirsiniz.