Mezuniyet notunun yök karşılığı şeklinde yazılması

dilara

Öğrenci
İyi olmuş bu.Teşekkürler.
Bazı üniversitelerde yök ve üniversitenin verdiği transkript arasında çok fark oluyor.(yök ün ki daha düşük) ve genelde kendi lehlerine olan puanları giriyorlar.Bir de bununla ilgili bi yönetmelik falan var mı?Yani yök ün ki kullanılır diye.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Yönetmelik yok üniversitelere personel dairesi başkanlıklarına verilen sözlü bilgi var. Eğer transkriptte hem 100'lük hemde 4'lük sistem varsa yine YÖK çevrime başvuruyoruz. Bununla ilgili konular; BU, ŞU ve YİNE BU...

chif

Öğrenci
merhabalar..ben az önce farkettiğim birşeyi paylaşmak ve danışmak istiyorum. bnm not ortalamam 3.29, okulun bana vermiş olduğu onaylı transkriptte yazan 100 lük karşılığı 82.90, ancak yökün çevrim tablosundan baktığımda 83.43'e tekabül ediyor. yani tam hatırlamamakla beraber bir tabloda üni.den aldığım karşılığı görmüştüm. hatta işte geçme notu 70 olanlar için bu tablo vs..gibi..şimdi öyle bir tablo göremiyorum bu sitede de paylaşılmış olan tablonun karşılığı bnm için nerdeyse bir puan yüksek ve avantajlı. yani özetle transkriptimde farklı birşey yazarken ben farklı bir puan mı belirteceğim? hangisi geçerli? yökün tablosu kesin midir? 1 puan 1 puandır:)

Zezzes

Öğrenci
Zaten kadrolara atanan çoğu arkadaş yökü tablosu değil kendi üniversitesinin notlarını kullandılar ve atandılar şikeyet eden etti ancak yine de değişen çok birşey olmadı :(

love_freedom

Araştırma Görevlisi
benim de öyle bir arkadaşım var.atamasını YAPMADILAR.2 YIL BOYUNCA DA TERCİH YAPAMAYACAK.

İNSANLARA YANLIŞ BİLGİ VERMEYELİM
YAZIK