MEB - Eğitim Fakültesi Mezunları YLSY 2013

Liduvina

Öğrenci
YLSY 2013 de MEB adina yurtdisina gonderilen ogrenciler sadece master yapip mi donecek?

Bu ogrenciler donduklerinde hangi gorevde bulunacaklar?

AGEKHAN

Öğrenci
hocam o kısmını ben de anlamadım.ilk defa başvuracak olmanın acemiliği galiba.geçen senelerden yapan eden varsa neler yaşadı kısaca yazarsa bizde de fikir oluşacak. umarım birisi buna döner.

Liduvina

Öğrenci
hocam MEB adina bu sekilde gonderme daha onceden olmadi. ilk defa bu sene MEB + Uni adina + TPAO adina diyerek 3e ayirmislar. UNi adina TPAO adina vardi fakat MEB yeni eklendi.

aciklamasi sanirim MEBe kaldi :) hayirlisi ins.

AGEKHAN

Öğrenci
benim en çok merak ettiğim konu ise kzandık diyelim.döndüğümüzde merkez mi taşrada mı çalışacaz ? biz mi seçecez ? çalışma ünvanı ne olacak ? koşul olarak kadro mu olacak ? kadro olacaksa kaça kaç olacak ? neden bunları yönergelere yazmazlar ki ? benim tek merak ettiğim bunlardı halbuki. severek isteyerek gideceğim sonra 4-5 yıl sonra döndüğümde ise istemediğim koşullarda devam etmek istemezdim şahsen.

souslévent

Öğrenci
YLSY 2013 de MEB adina yurtdisina gonderilen ogrenciler sadece master yapip mi donecek?

Bu ogrenciler donduklerinde hangi gorevde bulunacaklar?

hocam sorunuzun cevabı burada var.

http://www.akademikpersonel.org/yls...-ylsy-2013-yeni-sistem-peki-simdi-olacak.html

ayırca uzman olarak çalışma durumu da olmayabilir. düz memur olarak çalışan insanlarda var.

- - - Güncellendi - - -

benim en çok merak ettiğim konu ise kzandık diyelim.döndüğümüzde merkez mi taşrada mı çalışacaz ? biz mi seçecez ? çalışma ünvanı ne olacak ? koşul olarak kadro mu olacak ? kadro olacaksa kaça kaç olacak ? neden bunları yönergelere yazmazlar ki ? benim tek merak ettiğim bunlardı halbuki. severek isteyerek gideceğim sonra 4-5 yıl sonra döndüğümde ise istemediğim koşullarda devam etmek istemezdim şahsen.

hocam siz seçemiyorsunuz, kurum sizi atıyor, eğer devam etmek istemezseniz, size harcanan paraların faizi ve cezaları ile birlikte ödemeniz gerekir.

shy

Öğrenci
Arkadaşlar şimdi MEB' i aradım cevap şöyle : Döndükten sonra ne yapacağınızı biz de bilmiyoruz o döndükten sonra belli olacak (???), bakanlıkta çalışacaksınız ama ne kadrosu olur bilemiyoruz, kimse de bilmiyor.
İnsanı neşelendiriyorlar gerçekten...

fatul.42

Öğrenci
merhaba. tüm bu sorulara cevap bulabıldınız mı?

AGEKHAN

Öğrenci
ilk 3 soruya evet.sonrakilerine hayır. Hiç bir yer de bulamadım. Gözümden mi kaçtı diye tekrar baktım. Yok. Yönetmelikte de yok. Orada olmayınca kimse bilmiyor.

ilayday

Öğrenci
Arkadaşlar şimdi MEB' i aradım cevap şöyle : Döndükten sonra ne yapacağınızı biz de bilmiyoruz o döndükten sonra belli olacak (???), bakanlıkta çalışacaksınız ama ne kadrosu olur bilemiyoruz, kimse de bilmiyor.
İnsanı neşelendiriyorlar gerçekten...
bana da aynı cevabı verdiler hatta alaycı bir sesle siz önce bir kazanın mülakatı geçin de bunları ondan sonra düşünürsünüz dediler. Hayır gerçekten merak ediyorum sözlü sınavı geçince açıklayacaklar mı acaba aynı alaycı ses tonuyla sormak isterim.