kyk doktora bursu çıkma ihtimali?

mazeretimvar

Öğrenci
evet sonuçlar açıklandı. eşim asgari ücret alıyor. ben çalışmıyorum. evimiz kira. para sadece yeme içmeye gidiyor. ne kitap alabiliyorum ne online yabancı dil kursu. başka burs başvurusu da yapmamıştım. heralde çıkması için açlıktan ölmek gerekiyor. sonuç : kredi ve miktarı 86bin tl. ki bunu onaylasam borç miktarı ertele ertele 400bine falan çıkar heralde. zaten lisansta 14bin olarak aldığım kredi şuan 27bin tl. ve ben ödeyemiyorum. okulu bırakmamı istiyorlar heralde ve bende bir asgari ücretli iş bulup çalışırım.

Son düzenleme:

yyyssf

Öğrenci
güzel kardeşim tavsiyem çıkan bursu alman. 2006-2010 yılları arasında lisans bursu çıktı aldım katkı kedisi de aldım. kredi geri ödemem 2000 tl gibiydi. 2018 yılına kadar ödemedim yapılandırma ile ödedim. yapılandırma yaptığımda doktora eğitim kredisi alıyordum. bir aylık kredi tüm yapılandırılan borcun%80 ini ödedim. doktora kredisini 2 yıl aldım 30 bin tl gibi bir rakam aldım. 3 ay önce geri ödemeleri başladı ödemeyeceğim. 2012 den beri akademisyenim akademisyen maaşı alıyorum yine de doktora kredisi aldım(50d liye çıktı). ben piyasadan kredi çektim mi 1.7 faiz oranı var dehşet bir para geri ödemesi oluyor. ama devletten alınan paranın faizi yok daha da düşünmeye gerek yok. eğer uzun yıllar ödemezsen bir de af gelirse zaten size verilenden çok azını ödüyorsunuz. daha da düşünmeye gerek yok. siz rakam üzerinden gittiğiniz için yanlış düşünüyorsunuz. her yıl türk parası değer kaybettiği için 5 yıl sonra iki katı öderim korkusu var.