Kaynakça ekleme sorunu nasıl çözülür?

HaleVrl

Öğrenci
Bitirme tezi yazıyorum. Kaynakça yazmayı yeni öğrendim ama uygulayamıyorum. Kaynakları yönet, stil, kaynakça, yeni kaynak ekle gibi seçenekler kullanım dışı. Opak duruyor ve tıklanmıyor. Ben bunu nasıl düzeltebilirim?

Ink Bottle

Moderator
Bitirme tezi yazıyorum. Kaynakça yazmayı yeni öğrendim ama uygulayamıyorum. Kaynakları yönet, stil, kaynakça, yeni kaynak ekle gibi seçenekler kullanım dışı. Opak duruyor ve tıklanmıyor. Ben bunu nasıl düzeltebilirim?

Word bilimsel yazım için çok da uygun bir yazılım değil, ben şahsen yıllardır LATEX kullanıyorum, o sebeple sorunuzun cevabını bilmiyorum ama Word ile ilgili sayısız doküman var internette. YouTube'a falan bakarsanız belki uygulama videosu falan da bulabilirsiniz.

finduilas

Profesör

Mendeley, Zotero ya da Evernote gibi kaynakca yonetme programlari kullanirsaniz daha rahat edersiniz.