Kadro İptali Durumunda Aynı Yıl İçinde Başvuru

altJ

Öğrenci
Merhabalar, ben geçen yıl ÖYP ile atanıp görevime başladım. Daha sonra üniversitemle yaşadığım sorunlar yüzünden kadrom iptal edildi, problemler üniversite kaynaklı idi. Bu seneki başvurularda ÖYP puanım %10 kesintiye uğrar mı? Geçen sene kazandım, gitmemezlik yapmadım. İstifa etmedim. Yönetmelikte böyle bir hüküm yok, konuya hakim olanlardan görüş ve bilgi bekliyorum.
Teşekkürler.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Kazandı olarak göründüğünüz için kesinti yapılır, ÖYP başvuruları başlamadan önce YÖK'e gidip kesinti listesinden adınızı çıkartıcaksınız.

Cadı Kazanı

Öğrenci
Aynı durum benimde başımda hatta bimer aracılığıyla durumu yöke bildirdim fakat herhengi bir işlem yapılamayacağı konusunda bir cevap geldi. Yök'e gidip izah etme yolu açık mı nazmi hocam benzer şekilde bir uygula varmıdır yardımcı olursanız sevinirim.Gerekirse yöke gidelim vakit kaybetmeden

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Şimdiden YÖK'e verin dilekçeyi kurula girsin dilekçeniz. Ancak hatalı başvuru ise sorumluluğu size ait olur hata okuldaysa kabul edilir.

cage55

Araştırma Görevlisi
Nazmi hocam bi karışıklık söz konusu herhalde yönetmelikte şöyle bir karar var: ÖYP kapsamında araştırma görevlisi kadrosuna atanmaya hak kazandığı halde göreve başlamayanlar, göreve başladıktan sonra istifa edenler, kendilerine avantaj sağlamak amacıyla yanlış beyan vererek ataması yapılmayanlar ile halen ÖYP araştırma görevlisi kadrosunda bulunanların yeniden ÖYP araştırma görevlisi kadrolarına başvurmaları halinde ÖYP puanları 1 yıl süreyle % 10 oranında düşürülür. yani bir sene geçtikten sonra öyp puanının düşürülmemesi gerekmiyor mu?

sidneh

Profesör
1 yıl geçtikten sonra düşülmüyor. Yani 2012 Temmuz'da atanan birinin 2013 Temmuz'da da puanı düşer, ondan sonra düşmez.

cage55

Araştırma Görevlisi
peki hocam bir yıl geçtikten sonra sistem otomatik olarak mı algılar yoksa bizim yöke dilekçe yazmamız veya oraya girmemiz mi gerekir?

cage55

Araştırma Görevlisi
Aynı durum benimde başımda hatta bimer aracılığıyla durumu yöke bildirdim fakat herhengi bir işlem yapılamayacağı konusunda bir cevap geldi. Yök'e gidip izah etme yolu açık mı nazmi hocam benzer şekilde bir uygula varmıdır yardımcı olursanız sevinirim.Gerekirse yöke gidelim vakit kaybetmeden
Hocam siz tekrar başvuru talebinde bulunduğunuzda atamanız üzerinden bir sene geçmiş miydi?

cage55

Araştırma Görevlisi
hocam üzerinden bir sene geçmeden tekrar başvuru yapabilme gibi bir olanağımız var mı? Eğer öyle bir durum varsa gerekeni yapalım.

altJ

Öğrenci
Şimdiden YÖK'e verin dilekçeyi kurula girsin dilekçeniz. Ancak hatalı başvuru ise sorumluluğu size ait olur hata okuldaysa kabul edilir.

Hatalı başvurudan kastınız ilandaki mezuniyet şartlarını taşımamaksa evet öyle bir başvuruydu. bölümler birbirine çok yakın fakat aynı isimde değildi. ünideki öyp koordinatörlüğü beni kabul etti daha sonra yanlış olmuş deyip çıkarttılar. şimdi bu durumda hatalı olan ben miyim onlar mı? yöke dilekçe vermem kesintimi ortadan kaldırır mı?

sidneh

Profesör
Hatalı olan sizsiniz, ilandaki bölüm ismiyle sizin bölümünüz birebir tutmalı. Bu durumda YÖK dilekçenizi reddecektir.

kale

Öğrenci
hocam merhaba;
2012 aralıkta atandım.1 yıl geçtikten sonra( senet imzalamayacağım için)istifa edip tekrar tercih yapmak istiyorum.2014 temmuz atamalarında puan kesintisine uğramadan
tercih yapabilirim zannediyordum ancak bugun aldığım bir duyuma göre artık puan kesintisi sadece 1 yıl değil her yıl olacakmış doğruluk payı nedir ? duyduğumda çok moralim bozuldu beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim.

Gamze

Administrator
hocam merhaba;
2012 aralıkta atandım.1 yıl geçtikten sonra( senet imzalamayacağım için)istifa edip tekrar tercih yapmak istiyorum.2014 temmuz atamalarında puan kesintisine uğramadan
tercih yapabilirim zannediyordum ancak bugun aldığım bir duyuma göre artık puan kesintisi sadece 1 yıl değil her yıl olacakmış doğruluk payı nedir ? duyduğumda çok moralim bozuldu beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim.

Şuanki yönetmelikte sürekli bir puan kesintisi yok. 1 yıl süreyle puan kesintisi oluyor.

aspirin

Öğrenci
merhaba hocam, malesef benzer durum benim de başıma geldi. Aralık 2012 de atama oldu, akabinde iptali gerçekleşti, Ankara YÖK ÖYPye gittiğimde puan kesintimin 1 yıl süreyle olduğu söylendi. Aralık 2013te puanımın kesintiye uğrayıp uğramayacağını sorduğumda net bir bilgi alamadım. Sormak istediğim bunun örneği var mı? tam bir sene sonraki tercihlerde puan kesintisine uğrayan?

M

Merve

Guest
Sonraki iki atama boyunca puanınız kesilir. Aralık 2012'de atandığınıza göre temmuz 2013 ve aralık 2013'te kesinti uygulanır.