İnternette Anket Hazırlama

mello

Öğrenci
Arkadaşlar merhabalar. Tez çalışmam kapsamında yapacağım anketi internette yayınlayarak daha fazla kitleye ulaşmak istiyorum. Acaba bu yöntemi daha önce kullananlar, nasıl yapılacağı hakkında bilgisi olanlar varsa ya da site önerisi olanlar paylaşırlarsa çok sevinirim. "surveymonkey" i biliyorum ben bi tek, bu sitede ücretli mi değil mi anlayamadım pek. önerilerinizi bekliyorum.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Hocam facebook üzerinden fbml uygulamaları ile anket düzenleyerek daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

mello

Öğrenci
arkadaşlar meraba tekrar, bu google docs ile yapacağımız anketi spss e yönlendirebilme gibi bi şans varmı.mesela sadece yüzdelere ulaşmanın dışında, işte t testleri, güvenilirlik analizi, anova testleri yapmak için nasıl bir yol izlicez. tezim için kullunıcam bu google dokümanları. bu konuda yeniyim. yardımlarınızı bekliyorum.

msttrk

Öğrenci
arkadaşlar meraba tekrar, bu google docs ile yapacağımız anketi spss e yönlendirebilme gibi bi şans varmı.mesela sadece yüzdelere ulaşmanın dışında, işte t testleri, güvenilirlik analizi, anova testleri yapmak için nasıl bir yol izlicez. tezim için kullunıcam bu google dokümanları. bu konuda yeniyim. yardımlarınızı bekliyorum.

çözüm basit hocam, kopyala-yapıştır. google doctan excel formatında al verileri sonra spssde değişkenleri (variable view)tanımlarsın sonra data viewde yerlerine yapıştırırsın. Sonrasında ilgili menülerden ister t testi, ister anova yaparsın....(bu tekniklerde bilgi için Şener Hocanın veri analiz el kitabını kullanabilirsin)