İngilizce Okutmanlık hk.

vesta

Öğrenci
Merhaba,
ingilizce öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim. Mezun olduktan sonra okutman olmak istiyorum. Şimdilik bunun için Ales ve Yds çalışıyorum. Fakat okutmanlık başvurularını nereden, ne zaman yapacağım, ve ayriyeten bir sınava girip girmemem gerektiği konusunda hiç bir bilgim yok. Mezun olduktan sonra nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

dilator

Öğrenci
Yökün sitesinde akademik kadro ilanlarından takip edebilirsiniz, yönetmelik sürekli değiştiği için mülakat mı yazılı sınav mı yapılacağını şu an bilmiyorum ama siz Ales'inizi ve YDS nizi mümkün olan en yüksekte tutun. Çünkü ön değerlendirmede sıraya girmek en önemlisi.

Merhaba,
ingilizce öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim. Mezun olduktan sonra okutman olmak istiyorum. Şimdilik bunun için Ales ve Yds çalışıyorum. Fakat okutmanlık başvurularını nereden, ne zaman yapacağım, ve ayriyeten bir sınava girip girmemem gerektiği konusunda hiç bir bilgim yok. Mezun olduktan sonra nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

A

Akademik Forum

Guest
açıkçası, son sınıfta ve dönemin bitmesine 1 ay falan kalmışken daha aklınıza yeni geliyosa okutmanlık, okutman olamazsınız ya da zor olursunuz söyleyeyim. daha gireceğiniz sınavları bilmiyosunuz. ales ve yds ye girmediğinizi varsayıyorum çünkü girseniz bilirdiniz onların gerektiğini. en erken ekim-kasım gibi sınavlara girseniz, onların sonuçları aralıkta açıklansa ocakta başvurmaya başlasanız, (ki şanslı olmalısınız istediğiniz yerde kadro açılsın diye) mülakatlar bilmem neler derken baya uzar iş. kötümser olmak istemem ama sorumlu olmayan, bu işi istemeyen "ayh bi oliim ya ne var ki" diyen de okutman olmasın bi zahmet.

A

Akademik Forum

Guest
Okutmanlık

Merhaba ingilizce öğretmenliği okuyorum 4. Sınıfa geçtim. Son senemde mezun durumunda okutmanlık ilanlarına başvurabilir miyim yoksa mezun olduktan sonra mı başvurabilirim sadece? Ona göre 4. Sınıfta öğrenciyken de başvurmak istiyorum . Teşekkürler