İngilizce Çeviri Kitap

metix

Araştırma Görevlisi
Arkadaşlar, Akademik olarak ingilizceden türkçeye ve türkçeden ingilizce çeviriye yönelmek istiyorum. YDS'den 75 aldım geçen sınav. Şuan da gazete okur gibi bir şeyler okuyabiliyorum. Ancak okuduğum bu metinlerde modo mod çeviriden ziyade okudugunu yaklaşık olarak anlama üzerine yapabiliyorum. Yani bir metnin hertarafını çeviremiyorum ama genel olarak anlıyorum. Hedefim bir metni çok az hatayla ingilizceden türkçeye, türkçeden ingilizceye çevirmek. Bu konuların anlatıldığı kitaplar internette olsa da kullanmadığım için bir bilgim yok. sizlerin bildiği iyi bir çeviri kitabı varmı. Bu sıkıntıyı nasıl halledebilirim.
İnternette online çeviri kursu veren var mı? Remzi Hoca ve Seyfi Hoca bildiğim kadarıyla veriyor. Bunlar dışında iyi bir online çeviri kursu mevcut mu?

Yardımcı olabiirseniz sevinirim..

qpuro

Kısıtlanmış Üyelik
Hocam plato myo'da uzaktan eğitim uygulamalı ingilizce ve çevirmenlik bölümü var.
T. C. Plato Meslek Yüksekokulu | Bölüm

YGS ile alıyor önlisans programı. %50 burslusu senelik 6 bin TL barajı geçsen girersin de gerek yok para vermeye. Az biraz deneme çözüp 400 üstü YGS yapıp tam burslu kazanılır burası.

Çeviri ile ilgili çok araştırma yapmadım ama mutlaka şu derslere uygun yazılı kitap vardır.

SEÇMELİ DERSLER:
Yazılı Medya Çevirileri **
Sosyal Bilimler Metinleri Çevirisi**
Fen ve Teknoloji Çevirileri**

Aslında mütercim tercümanlık bölümündekiler iyi bilir hangi kitaplar okutuluyor. Sbe veya fbe çevirileri için onlara sormak lazım.

Son düzenleme:

metix

Araştırma Görevlisi
Hocam plato myo'da uzaktan eğitim uygulamalı ingilizce ve çevirmenlik bölümü var.
T. C. Plato Meslek Yüksekokulu | Bölüm

YGS ile alıyor önlisans programı. %50 burslusu senelik 6 bin TL barajı geçsen girersin de gerek yok para vermeye. Az biraz deneme çözüp 400 üstü YGS yapıp tam burslu kazanılır burası.

Çeviri ile ilgili çok araştırma yapmadım ama mutlaka şu derslere uygun yazılı kitap vardır.

SEÇMELİ DERSLER:
Yazılı Medya Çevirileri **
Sosyal Bilimler Metinleri Çevirisi**
Fen ve Teknoloji Çevirileri**

Aslında mütercim tercümanlık bölümündekiler iyi bilir hangi kitaplar okutuluyor sbe veya fbe çevirileri için onlara sormak lazım.
Aynen hocam. Çeviri ile uğraşan arkadaşlar tavsıye verse çok iyi olur. Biizm çeviriler tarzanca oluyor. Sistem yok. Oysa dilin matematiği vardır