İlk Yıl 50 ,İkinci Yıl 65 Dil Barajını Geçememe Durumunda Yaşanacaklar

Emirgazali

Öğrenci
İyi günler aralık 2013, yani son atamalarda Gaziantep Üniversitesine atamam gerçekleştirildi. Şuanda mevcut dil puanım
60, 65 dil barajını geçemediğim için dil eğitimi almam gerekecek bunla ilgili olarak;
1- İlk yıl 50 almam, (dil puanım 60 olmasına rağmen) yinede benden istenecek mi, yoksa doğrudan 2 yıl hakkım mı olacak, 65'i geçmek için?
2- Bu süreçler sonunda, azami süre içerisinde dil barajı geçilemezse ilişik kesilmesi söz konusu oluyor, bu durumda bize ödenen tüm maaşlar ve kurs ücretleri gerimi talep edilir? ya da süreç farklı bir şekilde mi işler (yani dil kursunu bitirip döndükten sonra, 6 ay atandığımız Üniversitede çalışsak, atılma durumumuzda herhangi bir geri ödeme durumu söz konusu olur mu? "Bu konuyu etraflıca anlatırsanız sevinirim"
3- 13 Ocağa kadar evrak teslimleri için süre tanındı, bu tarihten sonra ne kadar süre içerisinde bize dönüş yapılır ve atamamız gerçekleştirilir, dil kursları bahar dönemlerinde olacağı için, bunlara yetişebilir miyiz, yetişemezsek bizim adımıza herhangi bir sorun olur mu, sonuçta idareyle alakalı bir mesele olarak mı görülür?
not: Forumda bu aradıklarımla ilgili derli toplu bilgi bulamadığım için konuyu açma gereği duydum, yeni olduğumuz için deneyimlerinizden faydalanmak isteriz, şimdiden teşekkürler :eek:

BlackAndWhite

Öğrenci
1. 6 aylık dil eğitimiyle beraber ilk yıl 50 yi, 2. ci yıl 65 i almak zorundasınız. 50 puan alırsanız size 1 yıl daha hak tanırlar, atandığınız okulda görev alırken dil puanınızı 65 e yükseltmeniz için.. ama 6 aylık dil eğitimiyle 65 olan barajı geçebilmek mümkün sıkı bir çalışmayla..2. yıla uzatan pek kimse yok..
2. senet imzalamışsanız dil eğitiminde aldığınız süre kadar dönüp atandıgınız okulda görev alırsanız senetten sorumlu tutmazlar. sadece ilişiğiniz kesilir ve 3 yıl tercih yapamazsınız öyp ye.
3. 1 haftadan 1.5 aya kadar sürebilir sizi arayıp haber vermeleri. dil kurslarına yetişir. yetişmezsek sorun yök te olduğu için onlar bu sorunu düzeltmelidir bizlik birşey yok. :)

sidneh

Profesör
Yanlis bilgilendirme var cevapta.

1. Dil puaniniz 60 oldugu icin 2 yil icinde 65 alma sartiniz var sadece, ilk yil 50 almaniz falan gerekmiyor.
2. Dondukten sonra 6 ay calismis olacaginiz icin senet dusuyor ancak bazi okullar 16000tl'lik dil kursu ucretini talep edebiliyorlar.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BlackAndWhite

Öğrenci
Yanlis bilgilendirme var cevapta.

1. Dil puaniniz 60 oldugu icin 2 yil icinde 65 alma sartiniz var sadece, ilk yil 50 almaniz falan gerekmiyor.
2. Dondukten sonra 6 ay calismis olacaginiz icin senet dusuyor ancak bazi okullar 16000tl'lik dil kursu ucretini talep edebiliyorlar.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1. maddeyi düzelttiğiniz için ayrıca teşekkürler :) ben 60 puan aldığını görmedim arkadaşın :)

Son düzenleme:

ftc

Öğrenci
verilen süre içinde eğer dil şartını sağlayamayıp ilişiğimiz kesilirse zorunlu görev yaparken ücretlimi yapıyoruz yoksa 6 ay ücretsiz çalışma zorunluluğumuz mu var?

holistic

Öğrenci
merhaba ben öyp ile atandım 2 yıl sonunda aldığım dil puanım 62,5 tir ve dil barajını gecememiş bulunmaktayım sürenin dolması halinde hemen kadro ile ilişiğim kesilir mi yoksa uzatılabilirmi? . bu sürecten sonra ilişiğimin kesilmesi durumunda memuriyet hakkım var mıdır? yanı kendi mesleğimle alakalı bir yere devlet atamamı yapabilirmi?